У суботу, 5 жовтня, у Дніпрі провели акцію на підтримку військовополонених «Сигналь». Цього разу вона відбулася на одному з найбільших проспектів і мала форму мовчазного протесту.
На захід зібралося близько пів сотні людей, передає кореспондентка Радіо Свобода.
У руках люди тримали плакати з написами «Полон – це пекло», «Ти живеш, він виживає», «Байдужість вбиває» тощо. Учасники також прохали водіїв підтримати їхню акцію сигналами машин.
Як зазначила дружина військовополоненого «азовця» Наталія Кудінова, учасники мали на меті нагадати суспільству про тих, хто третій рік у полоні.
«Виходимо щовихідних, міняємо локації і форму акцій. Іноді це – хода. Сьогодні –це мовчазна акція. Розраховуємо на реакції водіїв, люди сигналять – і це нас підтримує і надихає», – сказала вона.
Подібні акції на вихідних також відбуваються у Києві та інших містах України.
У звіті управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованому 1 жовтня, вказано, що російська влада піддає українських військовополонених широкомасштабним і систематичним катуванням та жорстокому поводженню на всіх етапах полону.
Як зазначають в організації, українські військовополонені розповідали про жорстокі побиття, ураження електричним струмом, сексуальне насильство, удушення, тривале перебування у напружених положеннях, примусові надмірні фізичні навантаження, позбавлення сну, імітацію страти, погрози насильством та приниження.
За даними Міністерства оборони України, щонайменше 177 українців загинули в російському полоні після повномасштабного вторгнення Росії, сказала представниця Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Міноборони Вікторія Цимбалюк виданню Politico.
У резолюції Парламентська асамблея Ради Європи вказано, що станом на 18 вересня 2024 року 65 956 українських військовослужбовців і цивільних осіб вважаються зниклими безвісти або полоненими.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прокуратура: військові РФ, ймовірно, розстріляли 16 українських полонених, йде розслідування