«Перемога України». Каллас назвала пріоритети для верховного представника ЄС із безпекової політики

Кая Каллас, яка має стати верховною представницею ЄС із зовнішньої та безпекової політики, на слуханнях у Європарламенті. Брюссель, Бельгія. 12 листопада 2024 року

Колишня прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас на слуханні в Європейському парламенті щодо її затвердження на посаду верховної представниці Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики назвала головні напрямки політики ЄС у наступні 5 років. Які вони?

Улітку 2024 року після виборів до Європарламенту, Європейський союз погодився, що прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас стане новим високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, замінивши Жозепа Борреля.

12 листопада Кая Каллас виступила на слуханнях у Європарламенті і представила своє бачення того, що має робити ЄС для зміцнення своєї безпеки і посилення своєї ролі у світі.

На початку слухань Кая Каллас послалася на історичний досвід своєї батьківщини – Естонії і на те, що вона сама «виростала за залізною завісою без вибору і без свободи».

«Як тільки ми вирвалися з совєтської в'язниці, ми вступили в ЄС і в НАТО. Ми заприсяглися, що ми більше ніколи не залишатимемося на самоті. Разом ми сильніші»

ЄС і США міцніші і у більшій безпеці, коли ми працюємо разом
Каллас

Каллас також наголосила на важливості тісної співпраці ЄС зі Сполученими Штатами, передає Голос Америки.

«Трансатлантичні відносини є найбільшим економічним і безпековим партнерством у світі. Воно принесло добробут і безпеку по обидва боки Атлантики. Як і у всіх партнерствах, вони повинні будуватися на тому, що краще працює для обох сторін. Це не зміниться. ЄС і США міцніші і у більшій безпеці, коли ми працюємо разом», – сказала Каллас.

Кая Каллас

Кая Каллас зауважила, що наступні п’ять років її роботи на посаді «будуть нелегкими» з огляду на війну Росії проти України на Європейському континенті і через те, що автократичні режими Росії, Китаю, Північної Кореї та Ірану гуртуються в коаліції, щоб змінити світовий порядок.

За її словами міцніша Європа означатиме посилення НАТО, а загроза розширення російської війни має підштовхнути європейців до дій.

Ми не можемо прийняти те, що Росія, Іран і Північна Корея виробляють більше зброї
Каллас

«Ми не можемо прийняти те, що Росія, Іран і Північна Корея виробляють більше спорядження та амуніції ніж ціла євроатлантична спільнота. Нам треба більше вкладати в оборону і брати на себе більшу відповідальність. У нас є засоби, щоб виробляти більше ніж вони», – переконувала Кая Каллас.

«У ЄС є два невідкладні пріоритети: російська війна проти України та відкритий конфлікт на Близькому Сході. Перемога України є пріоритетом для всіх нас. Ситуація на полі бою дуже важка. Саме тому ми маємо продовжувати працювати кожного дня... із набагато більшою фінансовою й військовою допомогою, яка необхідна. Це має бути підкріплено чітким шляхом України до вступу в Європейський Союз»

Ситуація вимагає «щоденної роботи», наголосила Каллас, а також «стільки військової, фінансової і гуманітарної допомоги скільки буде потрібно».

Кая Каллас виступає на слуханнях у Європарламенті. 12 листопада 2024 року

Перемога України є пріоритетом для всіх нас
Каллас

Каллас виокремила потребу того, щоб підтримка України була підкріплена чітким шляхом України до її вступу в Європейський Союз.

Вона наголосила, що, підтримуючи Україну, ЄС виборює власну європейську безпеку і європейські цінності, захищає Хартію ООН та її глобальні принципи.

А конфлікт на Близькому Сході, який спалахнув після терористичної атаки проти Ізраїлю 7 жовтня 2023 року, вважає Каллас, можливо врегулювати на основі принципів, які поділяють о більшість країн-членів ЄС.

Більше про Каю Каллас читайте тут: Портрети нових керівників ЄС і НАТО: владна, хижа та неавантюрний

  • Новий склад Європейської комісії, виконавчого органу ЄС, на чолі з Урсулою фон дер Ляєн після затвердження у Європейському парламенті перебере обов’язки ймовірно на початку грудня.
  • Єврокомісари втілюють рішення узгоджені найвищим органом ЄС - Європейською радою керівників країн членів та закони ухвалені Європейським парламентом.
  • Приклад діяльності зокрема Жозепа Бораля, чинного верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, також показує певні можливості особистої ініціативи посадовців.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Трамп дуже швидко переконається, що з Путіним неможливо порозумітися» – Бартош Ціхоцький
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський після зустрічі з Боррелем: ЄС до кінця року реалізує ініціативу з постачання снарядів Україні
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Фінляндія проти «фінляндизації» України?