Часів Яр: ЗСУ б'ються за мікрорайон «Канал»

Армія Росії просуналсь в районі Часового Яру, а також тривають бої за мікрорайон «Канал» у східній частині міста, повідомив проєкт DeepState вранці 23 травня.

Окрім цього, росіяни знову просунулися вперед у Кліщіївці – це село на південний схід від Часового Яру. Російське Міноборони навіть відзвітувало про нібито взяття села, а також сусідньої Андріївки – обидва ці населені пункти ЗСУ відвоювали у загарбників минулого року під час літнього контрнаступу. Проте згідно з мапою DeepState, російські сили зайшли у Кліщіївку зі сходу, однак просування незначні. Андріївка ж, за даними проєкту, повністю під контролем Сил оборони. У Генштабі ЗСУ ситуацію у Кліщіївці та Андріївці офіційно не коментували.

Головком ЗСУ Олександр Сирський повідомив вдень 23 травня, що Росія зав'язла у вуличних боях у Вовчанську – і намагається пожвавити наступ, перекидаючи резерви з інших напрямків. Найбільш інтенсивні бої, за його словами, традиційно на Курахівському та Покровському напрямках. Сирський повідомив також про інтенсивні бої в районі Іванівського та Часового Яру.

«Ворог намагається будь-що зачепитися за місто, використовує новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, які, як правило, знищуються нашими протитанковими засобами та FPV-дронами ще під час висування», – заявив Сирський.

Головні питання випуску:

  • Чи зможуть ЗСУ зупинити Росію у мікрорайоні «Канал» у Часовому Яру?
  • Наскільки канал «Сіверський Донець-Донбас», що лежить далі на захід у місті, є непереборною перешкодою для російських сил?
  • І навіщо РФ рветься вперед в селах, які дотичні цього каналу?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вони бачать наші пересування і діють вночі»: військовий про просування РФ у Часовому Яру
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пояснюємо, як дрони РФ опиняються над важливими об'єктами України і що з цим робити
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Інтенсивність зростає» – пресофіцер про ситуацію біля Часового Яру

Схід

  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.