Війська РФ намагаються прорватись до Білого Колодязя під Вовчанськом: навіщо?

Армія Росії розширила зону активних бойових дій на 70 кілометрів, намагаючись змусити Сили оборони задіяти додаткову кількість бригад із резерву. Про це головком ЗСУ Олександр Сирський повідомив у «Фейсбуці» 17 травня.

«Основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захопленні Вовчанська з подальшим виходом до Білого Колодязя та розгортанням наступу в тил наших військ», – заявив він.

За словами Сирського, агресор почав наступ значно раніше запланованого терміну, коли помітив перекидання українських військ, проте йому не вдалося прорвати оборону ЗСУ.

«Однак ми розуміємо, що попереду будуть важкі бої, і ворог до цього готується», – підсумував головком.

Село Білий Колодязь розташоване за 10 кілометрів на південний схід від Вовчанська – зважаючи на все, головком мав на увазі бажання агресора вийти в тил українського угруповання, яке обороняє Куп'янськ.

Речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону 17 травня повідомив про 11 атак Росії в районах Липців, Стариці та Вовчанська в останньому Сили оборони продовжують зачищати вулиці на півночі міста, не даючи загарбникам закріпитися.

Станом на лютий, за даними міністра оборони Рустема Умєрова, лінія фронту в Україні складала 3200 кілометрів, а інтенсивні бойові дії були на протяжності 1200 кілометрів.

Головні питання випуску:

  • Яке завдання ставила перед собою Росія, відкриваючи новий фронт на півночі Харківської області – і чи вдалося його виконати?
  • Наскільки реальне захоплення агресором Вовчанська та вихід до села Білий Колодязь – з огляду на сили та засоби, які він там зосередив?
  • І коли може «ожити» фронт на півночі Сумської області, про що попереджав очільник ГУР МО України Кирило Буданов?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «На молекули розщепить, і все»: чому Україна наразі не може протистояти російським КАБам?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми повинні зупинити їх тут». Україна посилює лінію оборони на Донбасі
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пояснюємо, як дрони РФ опиняються над важливими об'єктами України і що з цим робити

Схід

  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • Поставки зброї від США почались, але цей процес потрібно пришвидшити, заявив Зеленський 29 квітня під час пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, який перебуває з офіційним візитом у Києві. Відповідаючи на запитання журналістів про темпи постачання озброєння, Зеленський зазначив, що «дещо почало надходити», але не все.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.