Наталія Вікуліна Брюссель, 4 квітня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Розпуск Верховної Ради є, вірогідно, єдиним можливим рішенням у ситуації, що склалася. Так вважає «зелений» євродепутат від Німеччини, член Делегації Європарламенту у зв''язках з Україною Ребекка Гармс. В інтерв''ю Радіо Свобода європарламентар сказала, що Президент Віктор Ющенко не мав іншого шляху вирішення проблеми.
Р.С.: Чи підтримуєте Ви розпуск Верховної Ради?
Р.Г. Мабуть, це єдине можливе рішення. Тобто, питання не стоїть, чи це добре, чи ні. Може бути, не було іншого шляху. Я думаю, Ющенко так вирішив не тому, що вважав це добрим рішенням. Але, очевидно, він не мав інших варіантів вирішення ситуації.
Р.С.: Пані Гармс, що б Ви побажали українським політикам?
Р.Г. Я б хотіла сподіватися, що перед новими виборами зазнають змін правила, закони щодо партійного фінансування. Адже, якщо пройдуть перевибори Верховної Ради України, то, можливо, після цих виборів ми зіткнемося з тими самими проблемами. Це велика проблема. Відтоді, як Ющенка було обрано Президентом, він серйозно не працював над кращими правилами, законами про політичні партії.
Р.С.: У чому полягає нині найбільша небезпека для України?
Р.Г.: Найбільша небезпека в тому, що люди можуть змінити своє ставлення до демократії. Тому що вони бачили, я думаю, дуже-дуже погану гру в Києві. Я досить добре пам''ятаю літо минулого року, коли було створено коаліцію. Я була тоді на південному заході України, в Карпатах. І українці, що жили в тому самому готелі, дивилися телебачення цілий день, цілу ніч. І коли я вийшла зранку, вони все ще дивилися телебачення, все ще очікуючи рішення в Києві. І коли було вирішено про коаліцію з Януковичем і Ющенком, люди впродовж того дня відмовлялися в це вірити. Вони все сподівалися, що трапилося щось інше, що це був тиск Януковича чи журналісти передали неправильну інформацію. І після цього я отримала багато повідомлень від своїх друзів, що вони більше ні в що не вірять. Можливо, новий шанс з''явиться зараз, але для цього українські партії мають стати серйозними. Політики в Україні повинні зрештою вирішити, що вони працюють не для самих себе, а для людей.
Матеріали до теми:
ФОТОРЕПОРТАЖ, 4.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»
Конституційний Суд у центрі уваги Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) Ющенко перетворився на Кромвеля, але чи буде він так само послідовним далі? (Огляд європейської преси) «Дострокові вибори – нормальна демократична практика європейських держав» – європарламентар Міхал Томаш Камінскі «Кожен у собі має революцію, і всі вільні» – колишній музика «Гайдамаків» Руслан Трочинський, який в Естонії організував свій гурт і їде на гастролі до України Криза через вінця: як світ реагує на політичне загострення в Україні? У Євросоюзі стурбовані ситуацією в Україні Перший день розпущеної Ради
Луганська облрада не хоче дострокових виборів Кримська міліція до виборів не готується Лідер «Океану Ельзи» за майдани концертні, а не політичні Донецьк протестує і відсилає «обурення» на Київ Кримська влада підтримала Верховну Ради України і Віктора Януковича Львівщина підтримує розпуск парламенту Одні готові, інші й не думають: закарпатські роздуми про вибори Гроші і штаби: у Дніпропетровську міряють готовність до виборів