США закликали уряди країн світу провести незалежні та прозорі розслідування вбивств, нападів на журналістів та погроз на їхню адресу. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту, опублікованій 2 листопада до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів.
США закликали реформувати правоохоронні системи, які уможливлюють погане поводження з журналістами та скасувати закони, що обмежують свободу слова.
Про це йдеться в заяві, речниці Держдепартаменту Морган Ортагус з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається в понеділок, 2 листопада.
Вільна преса необхідна громадянамМорган Ортагус
«Вільна преса необхідна поінформованим громадянам. Енергійна преса може, наприклад, викривати корупцію, проливати світло на порушення прав людини і надавати громадськості важливу інформацію за часів криз», – йдеться в заяві/
Речниця Держдепартаменту зазначила, що в багатьох місцях журналісти, які виконують цю важливу роль, можуть піддатися атакам з боку авторитарних режимів і кримінальних організацій.
Речниця Держдепу США нагадала, що з початку століття в усьому світі було вбито понад півтори тисячі журналістів, і у більш ніж в 85 % випадків вбивці залишаються безкарними.
«Журналісти в усьому світі також стикаються з переслідуваннями, погрозами, довільними затриманнями і політично мотивованими переслідуваннями. Під час пандемії COVID-19 авторитарні уряди Китаю, Венесуели, Ірану та інших країн використовували COVID-19 як привід для погроз, затримань і нападів на журналістів. Журналісти-жінки стикаються зі специфічними ризиками, включаючи кібер-троллінг, наклеп і інші гендерні загрози та насильство».
За словами Ортагус, уряди, які не вирішують проблему порушень та злочинів проти журналістів, а також самі вчиняють зловживання, створюють умови для безкарності.
США закликають уряди проводити незалежні і прозорі розслідування погроз на адресу журналістів, нападів на них і вбивствЗаява Держдепу США
«Неурядові організації відносять Китай, Північну Корею та Туркменістан до країн з найгіршими показниками свободи преси, а Сирію і Мексику – до числа найбільш небезпечних. Згідно з оцінками Комітету захисту журналістів, Китай, Туреччина, Саудівська Аравія і Єгипет ув'язнюють більше журналістів за їхні роботу, ніж інші країни», – йдеться в заяві.
«У цей Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів США закликають уряди проводити незалежні і прозорі розслідування погроз на адресу журналістів, нападів на них і вбивств журналістів, реформувати поліцейську практику, яка дозволяє жорстоко поводитися з журналістами, а також скасувати закони і практики, що обмежують свободу висловлювання», – наголошується в заяві зовнішньополітичного відомства США.
За різними даними починаючи з 199й року були убиті понад сім десятків українських журналістів.
Читайте ще:
Радіо Свобода склало хронологію нападів на активістів за п’ять років