Речник президента України Святослав Цеголко оприлюднив фото, як він заявляє, листа колишнього президента Грузії, лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка.
«Незважаючи на останні події, у мене нема ніяких агресивних намірів. Ви знаєте, що звинувачувати мене в роботі на ФСБ не лише повний абсурд, а й дуже радує ворога України. Звичайно, я припускався й припускаюся багатьох політичних помилок, але зараз як ніколи впевнений, що потрібно деескалювати і не припускатися дестабілізації ситуації. Готовий у будь-який момент зустрітися з повноважним представником і все обговорити», – йдеться в опублікованому листі.
Цеголко заявив, що незважаючи на слова про необхідність деескалації ситуації, події біля Міжнародного центру культури і мистецтв 17 грудня свідчать, що Саакашвілі «не дотримався свого слова».
Раніше ЗМІ повідомляли, що Саакашвілі написав Порошенкові листа з «пропозицією помиритися». Сам лідер «Руху нових сил» підтверджував, що звертався до Порошенка, але заперечував намір примирення.
«Я хочу відповісти тим легковірним людям, які кажуть, що Саакашвілі домовився з баригами Порошенка. Яких би фейків вам не підсовували – ось я перед вами. Живий Міхеїл Саакашвілі. І я вам кажу: ми готові до переговорів, і ми готові домовлятися тільки про одне – про відставку, про усунення від влади, про відновлення права гідності українського народу, про повернення награбованого», – сказав Саакашвілі під час маршу «За імпічмент» 17 грудня в Києві.
Він заявляв, що готовий зустрітися з Порошенком чи його представником «при камерах, за участі народу» для розмови «тільки про одне – як вони повертають гроші, як закривають корупційні схеми, як притягують до відповідальності своїх кумів, посіпак, підлабузників».
«Закулісних домовленостей, до яких всі звикли, від мене ніколи не буде і навіть не сподівайтеся», – додав лідер «Руху нових сил».
5 грудня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що лідер партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на свою діяльність в Україні. Він навів записи перехоплення розмов, що, за його словами, підтверджують це. Політика оголосили в розшук після того, як 5 грудня йому вдалося уникнути затримання.
Саакашвілі назвав неправдивими всі обвинувачення на свою адресу.
11 грудня Печерський районний суд Києва відмовився застосувати щодо нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляційну скаргу на це рішення.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Спроби захоплення публічних будівель є зловживанням правом на протест – посольство США в Україні
Посли Канади і Британії засудили спробу захоплення Жовтневого палацу в Києві
У Нацгвардії уточнили – 60 бійців постраждали під Жовтневим палацом у Києві, 15 – госпіталізовані
Якими можуть бути результати «міхомайдану»?
Чому «міхопротести» мають мало шансів перерости в революцію?