Посли Канади і Великої Британії в Україні Роман Ващук і Джудіт Гоф засудили спробу активістів «Руху нових сил» зайти в приміщення Жовтневого палацу в Києві, щоб створити там свій штаб.
«Спроби захоплення і нищення публічних будівель – це зловживання правом на мирний протест», – написав у Twitter Роман Ващук.
«Повністю погоджуюся зі своїм канадським колегою: спроби захоплення і нищення публічних будівель – це зловживання правом на мирний протест», – написала Джуіт Гоф.
Прихильники лідера «Руху нових сил», екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі намагалися зайти в Жовтневий палац 17 грудня після того, як Саакашвілі у виступі заявив про намір створити штаб громадського контролю в палаці. Активісти виламали двері в будівлю.
Правоохоронці перешкоджали активістам захопити будівлю, застосовуючи проти них вогнегасники і сльозогінний газ, почалися сутички. Саакашвілі з іншими своїми соратниками закликав активістів повертатися на майдан Незалежності, де вони проводили мітинг. Він також заявив, що виступає проти будь-яких провокацій і що захоплювати будівлю не збиралися, а мали намір взяти там в оренду приміщення. До заклику відступити дослухалися не всі, спроби зайти в будівлю продовжилися, активісти кидали петарди.
На даний час сутичок немає, поліцейські і нацгвардійці й далі охороняють будівлю, біля якої перебувають активісти.
О 12:00 17 грудня прихильники Саакашвілі провели третій «Марш за імпічмент». Учасники акції пройшли центральними вулицями Києва вздовж бульвару Шевченка до Бессарабської площі і далі вулицею Хрещатик до майдану Незалежності. Серед їхніх вимог – ухвалення законів про імпічмент президента і вибори, створення антикорупційного суду, відставка генпрокурора.
За попередніми даними поліції, до недільної акції долучилися близько двох тисяч людей, порядок охороняє майже тисяча правоохоронців. Водночас організатори «Маршу за імпічмент» заявили про декілька тисяч учасників.
Саакашвілі затримали 8 грудня на квартирі одного з його прихильників. За даними Генпрокуратури, його підозрюють за статтею Кримінального кодексу України про «сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності».
5 грудня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що лідер партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на свою діяльність в Україні. Він навів записи перехоплення розмов, що, за його словами, підтверджують це. Політика оголосили в розшук після того, як 5 грудня йому вдалося уникнути затримання.
Саакашвілі назвав неправдивими всі обвинувачення на свою адресу.
11 грудня Печерський районний суд Києва відмовився застосувати щодо нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляційну скаргу на це рішення.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Спроби захоплення публічних будівель є зловживанням правом на протест – посольство США в Україні
Живий блог: Активісти «Руху нових сил» намагаються увірватися до Жовтневого палацу