Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО «взяли до відома» рішення України про курс на набуття членства


У Північноатлантичному союзі взяли до відома рішення Києва відновити курс на набуття членства в НАТО, але не коментують цього рішення, повідомило російське агентство «Інтерфакс», яке цитує неназваного «відповідального працівника» у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Це джерело зазначило, що наразі Україна ще не подала заявки на вступ і приділяє основну увагу реформам і модернізації своїх інститутів оборони й безпеки, і НАТО підтримує ці зусилля, в яких і полягає пріоритет.

При цьому співрозмовник російського агентства нагадав, що на минулорічному Варшавському саміті НАТО голови держав і урядів країн-членів заявили, що твердо підтримують суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і право України вирішувати свій курс і курс своєї зовнішньої політики вільно від зовнішнього втручання. Ця заява чинна й далі, наголосив представник НАТО.

Практично в той самий час, як відбулася ця розмова, Північноатлантичний союз оприлюднив у твітері відеоролик, у якому наочно виклав (англійською мовою) «інструкцію», яким чином країна може набути членства в НАТО.

Раніше в четвер у Києві Верховна Рада України ухвалила закон, яким визначила набуття Україною членства в НАТО однією з засад зовнішньої політики держави, одним із пріоритетів національних інтересів і одним із основних напрямів державної політики з питань національної безпеки України.

Україна після самоусунення колишнього президента Віктора Януковича і втечі його влади відмовилася від запровадженого ним 2010 року позаблокового статусу: у грудні 2014-го Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про відмову України від того статусу. Але аж дотепер Україна офіційно не відновлювала попереднього чітко визначеного курсу на вступ до НАТО, який розробив 2004 року той самий Янукович, на той час прем’єр-міністр, за президентства Леоніда Кучми. Київ формально обмежувався досі завданням перейти на стандарти і принципи діяльності Північноатлантичного союзу й активно співпрацює з НАТО на різних напрямках.

У НАТО багато разів підтверджували позицію про те, що двері союзу відкриті для всіх охочих, хто відповідає критеріям членства. Зокрема, щодо України у Брюсселі вже не раз наголошували, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови.

Натомість Росія, яка різко протестувала проти всіх попередніх розширень Північноатлантичного союзу, вимагає «гарантій невступу України в НАТО», заявляючи, що розширення цього оборонного союзу є для неї «загрозою».

XS
SM
MD
LG