Доступність посилання

ТОП новини

Кремль: розслідування щодо МН17 не можна вважати «остаточною правдою»


Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявляє, що доповідь міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» на сході України 17 липня 2014 року не можна вважати «остаточною правдою».

В інтерв’ю «Бі-бі-сі» Пєсков заявив, що висновки слідчих є «попередніми».

На уточнювальне запитання, чи визнає Росія результати розслідування, згідно з яким «Бук», з якого збили літак, був привезений з Росії, Пєсков повторив, що в Москві не побачили ніяких доказів цього, і назвав ці заяви «голослівними».

28 вересня Міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші проміжні підсумки розслідування. У доповіді йдеться, що зенітно-ракетна установка «Бук», з якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місцем запуску ракети слідчі назвали околиці селища Первомайський поблизу Сніжного на Донеччині. Ця територія перебуває під контролем підтримуваних Росією сепаратистів. У число підозрюваних, згідно з доповіддю, – близько 100 осіб.

Водночас слідчі заявили, що наразі не можуть говорити про причетність Росії як країни до збиття літака. За їхніми словами, встановлення винних у трагедії стане наступним етапом слідства.

При цьому слідство наголосило, що має докази всіх своїх оголошених результатів, які вважає безсумнівними й переконливими, але свідомо не називає їх зараз, бо вони будуть представлені вже на суді, що має відбутися у кримінальній справі про збиття літака і вбивство людей у ньому.

Термін розслідування катастрофи продовжили до початку 2018 року.

У МЗС Росії назвали слідство у справі про катастрофу «Боїнга» упередженим і політично мотивованим.

Міністерство оборони Росії заявило, що російські зенітно-ракетні комплекси, включаючи «Бук», ніколи не перетинали кордону з Україною.

США привітали звіт міжнародних слідчих, заявивши, що представлені проміжні висновки підкріплюють заяву держсекретаря Джона Керрі, зроблену в дні після трагедії.

В авіакатастрофі «Боїнга», що прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, загинули 298 людей, більшість із них – громадяни Нідерландів.

XS
SM
MD
LG