Держсекретар США Джон Керрі заявив, що запитав про викрадення листування Демократичної партії на зустрічі 26 липня з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
«Я порушив питання, і ми продовжимо працювати, щоб побачити напевне, чим є ці факти», – заявив журналістам Керрі.
Лавров категорично відкинув звинувачення в тому, що за цим зламом електронного листування може стояти Москва.
Зустріч Лаврова й Керрі відбулася в Лаосі за лаштунками саміту азійських міністрів закордонних справ.
Федеральне бюро розслідувань США підтвердило, що розслідує викрадення електронного листування Демократичного національного комітету – керівного органу Демократичної партії.
Про це викрадення і про можливість причетності до нього Росії чи інших країн повідомили й членам комітету у справах розвідки Палати представників Конгресу США, і там шукатимуть додаткової інформації про це, повідомив чільний представник демократів у цьому комітеті Адам Шифф.
У кампанії колишнього державного секретаря Гілларі Клінтон щодо її висування від Демократичної партії кандидатом на вибори президента США повторили, що дотримуються своєї версії: до викрадення листів, оприлюднення яких завдало партії значної шкоди, причетна російська держава, бо кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп обіцяє в разі обрання поліпшити відносини з Кремлем.
У кампанії Дональда Трампа, якого Республіканська партія вже висунула своїм кандидатом, відкинули припущення, що Росія могла вплинути на ситуацію на його користь. Як заявив чільний радник Дональда Трампа у зв’язках із громадськістю Джейсон Міллер, заява Роббі Мука – це «жарт».
Трамп уже заявляв, що в разі обрання він шукатиме зближення з Кремлем після нинішніх напружених відносин між США й Росією через підтримку Москвою збройних сепаратистів на сході України і окупацію українського Криму.