Зростання котирувань нафти та індексів світових фондових бірж 26 січня зафіксовані на тлі чуток, що провідні нафтовидобувні країни, Саудівська Аравія та Росія, можуть співпрацювати з метою стабілізувати ринок.
Міністр нафти Іраку Адель Абдулмагді заявив у Кувейті, що Росія виявляє «гнучкість» у роботі з Організацією країн-експортерів нафти, щоб усунути надлишкове виробництва сировини, яке спричинило перенасичення на світових ринках. Абдулмагді додав, що Багдад також «готовий до співпраці» з метою скорочення виробництва і зростання. Умовою такої співпраці іракський міністр назвав участь у спільних заходах країн, які не входять до ОПЕК, зокрема, Росії.
Генеральний секретар ОПЕК Абдалла аль-Бадрі раніше неодноразово закликав виробників працювати спільно, щоб підвищити ціни.
Цих повідомлень інвесторам вистачило, щоб зупинити падіння цін на нафту, які знизилися майже на 75% від літа 2014 року, коли котирування сягали 115 доларів за барель нафти марки Brent.
Станом на 8:57 за Києвом 27 січня котирування нафти марки Brent становили 31 долар 50 центів за барель.
Глобальні фондові ринки наслідували цей приклад, провідний американський індекс Dow Jones зріс на 282 пункти або майже на 2%, відчутно додали також інші європейські та американські фондові індикатори.
Це відновлення виявилося недовгим: коли 27 січня поновилися торги в Азії, свіжі новини про уповільнення економічного зростання Китаю вкотре зупинили зростання.
Багато аналітиків також скептично ставляться до можливості ведення узгодженої політики нафтовидобувними країнами – як у межах ОПЕК, так і серед країн, які не належать до цього картелю.