Європейський парламент закликає країни G7 посилити контроль за дотриманням цінових обмежень на російську нафту, суттєво знизити верхню межу ціни на нафту та ліквідувати лазівки, які використовуються Росією для продажу нафти та нафтопродуктів за ринковими цінами. Про це йдеться у схваленій сьогодні резолюції.
Депутати Європарламенту закликають ЄС заборонити весь імпорт російського викопного палива, включаючи скраплений російський газ, і підкреслюють, що вплив існуючих санкцій та фінансова і військова підтримка України буде продовжувати підриватися доти, доки ЄС імпортує російське викопне паливо.
Вказуючи на необхідність набагато суворішого дотримання чинних санкцій ЄС, у тексті також зазначається, що ЄС повинен серйозно переглянути свою двосторонню співпрацю з третіми країнами, які допомагають Росії обходити обмежувальні заходи ЄС, якщо дипломатичні зусилля виявляться безуспішними, додають в пресслужбі Європарламенту.
5 грудня 2022 року набрали чинності ембарго на морські постачання російської нафти до країн Європейського союзу, а також стеля цін у 60 доларів за барель на нафту з Росії, що перевозиться морем. Санкції були запроваджені у відповідь на російське вторгнення в Україну.
Цінова стеля означає, що 32 держави (27 країн ЄС, а також Велика Британія, США, Канада, Японія та Австралія) надають послуги, повʼязані з російською танкерною нафтою лише в тому разі, якщо її закупили за ціною 60 доларів за барель або нижчою. Послуги включають, зокрема, обовʼязкове страхування перевезень.
За даними журналістів, у травні цього року надходження від продажу нафти до державного бюджету Росії зросли майже на 50% порівняно з минулим роком, оскільки ціни на нафту зросли, а країна адаптувалася до міжнародних санкцій.
Форум