Українська греко-католицька церква прагне встановлення «двостороннього діалогу» з Православною церквою України, розповів в інтерв’ю Радіо Свобода глава УГКЦ Святослав (Шевчук).
«Ми б дуже хотіли, щоб він розпочався. І тому від першого моменту об’єднавчого собору (ПЦУ), який відбувся у Святій Софії, надання томоса. Ми були першими, які простягнули свою руку. Ми бажаємо цього спілкування, цього діалогу і над ним працюємо», – розповів очільник українських греко-католиків.
«Між Католицькою церквою і Православною існує вже багато років так звана змішана православно-католицька богословська комісія, яка цей діалог екуменічний веде, намагається крок за кроком вирішити, чи узгодити позиції щодо цілої низки догматичних питань, канонічних питань і так далі. Дуже багато тих домовленостей в Україні навіть не є знаними», – додає глава УГКЦ.
Він висловив розуміння, що пріоритетом для ПЦУ зараз може бути «об’єднання православних в Україні між собою».
«Дуже важливим є, щоби ось Православну церкву України, яка сьогодні є в сопричасті зі Вселенським патріархатом, поступово визнали всі інші помісні православні церкви. Думаю, що це дуже важливо сьогодні для наших братів православних», – наголосив глава УГКЦ.
У грудні 2022 року предстоятелі УГКЦ та ПЦУ блаженніший Святослав та митрополит Епіфаній обговорили можливість створення спільної робочої групи для вивчення реформи церковного календаря. Ця ініціатива спрямована на узгодження переходу на новий календар у контексті підготовки до вшанування 1700-річчя Першого Вселенського Собору в Нікеї, яке відзначатимуть у 2025 році.
У жовтні 2024 року блаженніший Святослав здійснив офіційний візит до вселенського патріарха Варфоломія, під час якого обговорювалися питання екуменічного діалогу та співпраці. Проявом екуменічного діалогу стало те, що 24 грудня 2024 року семінаристи УГКЦ і ПЦУ вперше записали спільну колядку «Нова радість стала».
Форум