Доступність посилання

ТОП новини

Тупицького оголосили в міжнародний розшук – Офіс генпрокурора


За даними правоохоронців, Тупицький наразі перебуває на території Австрії
За даними правоохоронців, Тупицький наразі перебуває на території Австрії

Колишнього голову Конституційного суду України Олександра Тупицького оголосили у міжнародний розшук через систематичне ухиляння від суду. Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Його обвинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя (зокрема, у завідомо неправдивих показаннях, поєднаних зі штучним створенням доказів захисту, підкупі свідка з метою відмови від дачі показань). Обвинувальний акт у цій справі направили до суду у травні 2021 року.

До цього «Схеми» опублікували запис розмови за участю Олександра Тупицького, який свідчив, що він як районний суддя Донецька у період 2006-2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

У Офісі генпрокурора також додають, що наразі, за даними правоохоронців, Тупицький перебуває на території Австрії і це є предметом досудового розслідування в окремому провадженні.

Про те, Олександр Тупицький після початку повномасштабного вторгнення військ Росії в Україну в лютому цього року разом із родиною переїхав на захід України, зокрема, у місто Стрий Львівської області, а згодом виїхав з України до Відня, наприкінці березня повідомили «Схеми».

15 травня у судді Конституційного суду Олександра Тупицького завершився термін повноважень. 19 травня на спеціальному засіданні Конституційного суду України склала присягу нова суддя КСУ Оксана Грищук.

Наприкінці травня у Офісі президента заявили, що «необхідність існування»​ Конституційного суду потрібно переосмислити.

XS
SM
MD
LG