Федеральний апеляційний суд США відмовився припинити дію закону, який зобов’язує власника соцмережі TikTok продати її американський підрозділ – під загрозою заборони в країні. Про це повідомляє «Голос Америки».
Адвокати TikTok та її материнської компанії ByteDance просили у суду можливості не продавати сервіс доти, доки скаргу на закон не розгляне Верховний суд. Апеляція вважала клопотання необґрунтованим.
Закон про заборону соцмережі TikTok у США був ухвалений Конгресом і підписаний президентом Джо Байденом на початку 2024 року. Автори і прихильники законопроєкту вважають, що китайська соціальна мережа, яка досягла вибухової популярності на американському ринку, може передавати персональні дані американців китайському уряду, що загрожує національній безпеці країни.
TikTok заявляє, що продаж підрозділу не схвалить китайська влада. Закон у компанії назвали таким, що порушує права 170 мільйонів американських користувачів сервісу.
Якщо дія закону не буде припинена, популярний додаток припинить роботу до 19 січня. Інакше власникам загрожує штраф на суму 850 мільярдів доларів. Компанії, які надають соцмережі послуги хостингу чи оновлень (під визначення потрапляють, зокрема, Apple і Google), можуть бути оштрафовані на 85 мільярдів доларів кожна.
Обраний президент США Дональд Трамп під час президентської кампанії обіцяв «урятувати» платформу. Однак його інавгурація призначена на 20 січня – якщо закон залишиться чинним, TikTok буде заблокований у США вже добу.
Форум