Доступність посилання

ТОП новини

Законодавці США прагнуть заборонити визнання уряду Грузії – ЗМІ


Лідер владної партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі і Міхеїл Кавелашвілі, який став президентом Грузії 29 грудня, у Тбілісі 27 листопада
Лідер владної партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі і Міхеїл Кавелашвілі, який став президентом Грузії 29 грудня, у Тбілісі 27 листопада

Американські законодавці готуються внести законопроєкт, який забороняє визнавати уряд владної в Грузії партії «Грузинська мрія», менш ніж через два тижні після того, як засновник цієї політсили, дружній до Росії мільярдер Бідзіна Іванішвілі потрапив під санкції за підрив демократії в Грузії на «користь Росії».

8 січня Fox News повідомив, що законопроєкт, який підтримують і демократи, і республіканці, буде внесений до Палати представників протягом дня.

За даними Fox, законопроєкт забороняє визнання або нормалізацію відносин «з будь-яким урядом Грузії, очолюваним Бідзіною Іванішвілі або його соратниками, через злочини режиму Іванішвілі проти грузинського народу».

«Жодна федеральна посадова особа чи службовець не має права вдаватися до дій, і ніякі федеральні кошти не можуть бути доступні, щоб визнати чи іншим чином означити визнання Сполученими Штатами Бідзіни Іванішвілі чи будь-якого уряду Грузії», – цитує Fox законопроєкт.

Інформація з’явилася після того, як 27 грудня Державний департамент США наклав на Іванішвілі санкції «за підрив демократичного і євроатлантичного майбутнього Грузії».

Грузія, яка раніше була близьким союзником США, викликала критику Вашингтона і Європейського союзу своїм схилянням у бік Росії і жорстоким придушенням інакомислення.

Поліція в Тбілісі вдалася до сутичок із прозахідними протестувальниками протягом останніх кількох тижнів, затримавши і поранивши десятки людей, які були обурені рішенням уряду призупинити переговори про вступ до Європейського союзу до 2028 року.

Політична криза спалахнула після того, як «Грузинська мрія» здобула перемогу на парламентських виборах у жовтні, які, за даними Організації з безпеки і співпраці в Європі, були затьмарені порушеннями, зокрема випадками підкупу голосів, фізичного насильства і залякування.

Грузія отримала статус кандидата в ЄС у грудні 2023 року, але відносини з Брюсселем були напруженими в останні місяці після ухвалення в травні 2024 року суперечливого закону про «іноземних агентів», який проштовхнула через парламент «Грузинська мрія», що перебуває при владі з 2012 року.

29 грудня склав присягу президента Міхеїл Кавелашвілі, кандидатуру якого підтримала «Грузинська мрія».

Саломе Зурабішвілі, його попередниця, продовжує називати себе «єдиним легітимним президентом Грузії».

Вона і десятки тисяч грузинів, які протестували на вулицях, наполягали на проведенні нових парламентських виборів.

Раніше 8 січня конгресмен-республіканець Джо Вілсон, який є головою Гельсінської комісії й ініціатором нового законопроєкту, опублікував підписаний 43 американськими і європейськими політиками лист із закликом до нових виборів у Грузії.

«Партія Іванішвілі «Грузинська мрія» вирішила проігнорувати законні занепокоєння опозиції і міжнародних спостерігачів щодо останніх виборів, сформувала однопартійний законодавчий орган і в односторонньому порядку обрала нового президента», – йдеться у листі.

«Вони відповіли жорстокістю на протести сотень тисяч протестувальників. Грузинський народ вимагає вільних і чесних виборів, і ми повинні підтримувати його», – додають автори листа.

Форум

XS
SM
MD
LG