Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Словаччини обурили слова Зеленського про відкриття «другого енергетичого фронту»


У МЗС Словаччини переконані, що російський газ, який розподіляється через українську територію, приносить значні доходи Україні
У МЗС Словаччини переконані, що російський газ, який розподіляється через українську територію, приносить значні доходи Україні

Міністерство закордонних справ Словаччини відреагувало на заяви премʼєр-міністра Роберта Фіцо щодо можливої зупинки електропостачання до України та реакцію на це президента Володимира Зеленського.

«Міністерство закордонних справ Словаччини дуже уважно стежить за комунікацією української сторони щодо висловлювань прем’єр-міністра Словацької Республіки Роберта Фіцо, які сприймає як перебільшені. Ми відкидаємо будь-які нісенітниці про відкриття другого енергетичного фронту, про який безпідставно вигадує президент України Володимир Зеленський, а також про якийсь уявний альянс з Володимиром Путіним», – йдеться в заяві МЗС 29 грудня.

У відомстві наголошують, що Словаччина і надалі буде допомагати Україні.

«Саме нинішній уряд Словацької Республіки поставив проєкт посилення взаємозвʼязку енергопередавальної системи як один із пріоритетів у дорожній карті словацько-української співпраці. Так, електроенергія постачається словацькими компаніями на комерційній основі, оскільки вони не можуть фінансувати українську державу. Від початку конфлікту ми допомагали і будемо допомагати беззахисному, постраждалому народу України в гуманітарному плані, в межах наших можливостей», – вказано у повідомленні.

У МЗС Словаччини переконані, що російський газ, який розподіляється через українську територію, приносить значні доходи Україні. А також радять «не створювати собі нових ворогів і фабрикувати появу якогось другого фронту, адже держави-члени Європейського союзу, в тому числі і Словаччина, підтримують Україну та її народ».

«Ми уважно і терпляче стежимо за комунікаціями України в інтересах поважних відносин, але спочатку український президент виступив з абсурдною пропозицією під час грудневої Європейської Ради – купити згоду Словаччини на членство в Організації Північноатлантичного договору не власними грошима (хоча вона не продається!), а російськими активами, а тепер він погрожує Словаччині Європейським співтовариством, в якому його країна ще навіть не перебуває. Все це, однак, може швидко обернутися проти самої України», – заявили у відомстві.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 27 грудня заявив, що його країна розгляне дії у відповідь на припинення Україною транзиту російського газу з 1 січня. За його словами, Братислава в разі потреби припинить постачання електроенергії.

У відповідь на цю заяву президент Володимир Зеленський сказав, що «схоже, Путін доручив Фіцо відкрити другий енергетичний фронт проти України за рахунок інтересів народу Словаччини».

Контракт терміном на п’ять років щодо транзиту російського газу через Україну до Європи підписали у 2019 році. Основними покупцями досі залишалися Словаччина та Австрія.

Газопровід радянських часів Уренгой-Помари-Ужгород доставляє газ із Сибіру через місто Суджа, яке зараз перебуває під контролем українських військових, у Курській області Росії. Далі йде через Україну до Словаччини.

У Словаччині газопровід розгалужується на два маршрути до Чехії та до Австрії. Словаччина отримує близько 3 млрд кубометрів від «Газпрому» на рік, що становить приблизно дві третини її потреб.

У жовтні український прем’єр Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з головою уряду Словаччини Робертом Фіцо вже заявляв, що Україна не продовжуватиме угоду з Росією на транзит енергоносіїв після завершення терміну дії.

Форум

XS
SM
MD
LG