Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у колишнього заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького на майже 29 мільйонів гривень. Про це йдеться на офіційному сайті НАЗК 3 липня.
Цей висновок Нацагентство передало в НАБУ, детективи якого розслідують кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Вербицького. Разом з тим НАЗК та НАБУ продовжують досліджувати майно ексзаступника генпрокурора і пов'язаних із ним осіб. Раніше журналісти «Схем» (Радіо Свобода) опублікували розслідування про те, що Дмитро Вербицький мешкає в таунхаусі під Києвом, купленому в шість разів дешевше, а також про його дівчину, яка у 2024-му році обзавелась елітним майном на суму щонайменше 52 мільйони гривень, не маючи для цього достатніх власних офіційних доходів.
«Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час моніторингу способу життя виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора України, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн», – повідомили в НАЗК.
Зокрема, НАЗК встановило, що за дорученням Вербицького пов’язані з ним особи набули таких необґрунтованих активів: автомобіль LEXUS ES 300H вартістю понад 960 тис. грн; автомобіль LEXUS NX 300H вартістю понад 480 тис. грн; автомобіль PORSCHE MACAN T вартістю 3,5 млн грн; будинок та земельна ділянка в Києві вартістю 16,3 млн грн; будинок та земельна ділянка в Одесі вартістю 10 млн грн; квартира та земельна ділянка в Анталії (Туреччина) вартістю 3,9 млн грн.
Крім того, НАЗК не встановило законних джерел походження готівкових коштів ексзаступника на понад 2 мільйони гривень, а також криптовалюти. Нацагентство направило ці матеріали до Національного антикорупційного бюро України «для приєднання їх до матеріалів кримінального провадження».
Разом з тим НАЗК та НАБУ продовжують досліджувати майно ексзаступника генпрокурора і пов'язаних з ним осіб.
Детективи зареєстрували кримінальне провадження 13 травня – через тиждень після виходу першого матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.
У другому розслідуванні «Схеми» розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику», загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень. Тоді у коментарі «Схемам» заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.
«Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України», – йдеться у відповіді САП на запит журналістів.
Покарання за статтею 368-5 Кримінального кодексу «незаконне збагачення» передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
7 травня «Схеми» розповіли про те, що заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький оселився в будинку в елітному котеджному містечку «Коник» в Києві, який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень – що відповідно до ринкових цін є заниженою у шість разів вартістю.
Форум