Сукупний дохід двох російських компаній, що входять до 100 найбільших світових виробників озброєнь, збільшився на 40 відсотків і сягнув приблизно 25,5 мільярдів доларів США. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому сьогодні Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження проблем миру (SIPRI).
Зазначається, що це відбулося майже повністю завдяки 49-відсотковому зростанню доходів від продажу озброєнь «Ростехом» – державною холдинговою компанією, яка контролює багато виробників озброєнь, в тому числі сім компаній, що раніше входили до ТОП-100 компаній-виробників і щодо яких не вдалося отримати дані про доходи.
«Офіційні дані про російське виробництво озброєнь є нечисленними і сумнівними, але більшість аналітиків вважають, що виробництво нової військової техніки суттєво зросло у 2023 році, а наявний російський арсенал зазнав значного оновлення і модернізації», – сказав Нан Тянь, старший науковий співробітник і програмний директор програми SIPRI з військових витрат та виробництва озброєнь.
За його словами, зокрема, йдеться про бойові літаки, гелікоптери, БПЛА, танки, боєприпаси та ракети – все це, як вважають, було вироблено у більшій кількості, оскільки Росія продовжувала свій наступ в Україні.
Після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росія різко збільшила виробництво зброї, боєприпасів та інших товарів для військових потреб.
Читайте також: У російській Держдумі заявили про брак робочих рук у військовій промисловості
Проєкт російського бюджету на 2025 рік на військові витрати передбачає 13,5 трильйона рублів, що становитиме 6,31% ВВП. Отримуючи великі державні замовлення, підприємства російського ВПК стикаються з нестачею ресурсів та потужностей, у тому числі з нестачею робочих рук.
Попри санкції, Москва продовжує виробництво озброєння з використанням іноземних компонентів.
Форум