У Польщі на виборах до Європарламенту перемагає «Громадянська коаліція» Дональда Туска. Попередньо, партія може претендувати на 21 мандат.
Премʼєр, коментуючи результати виборів, заявив: «З усіх демократичних партій Європи саме «Громадянська коаліція» отримала найвищий результат. Ми показали, що є світлом надії для Європи».
На 20 місць у Європарламенту розраховує «Право і справедливість». Лідер партії Ярослав Качинський назвав це доброю новиною і додав, що його політсила будує чіткий план для перемоги на наступних виборах.
«У нас є чітке завдання, ми будемо об’єднуватися, і немає жодних сумнівів, що дорога до перемоги на цих вирішальних виборах – спочатку президентських, а потім парламентських – відкрита», – сказав Качинський після оголошення результатів опитування на виборах до Європарламенту.
Трійку лідерів замикає ультраправа партія «Конфедерація». Шестеро її депутатів може потрапити до Європарламенту. Один із лідерів партії Славомір Менцен сказав, що це найбільший успіх «Конфедерації» і що він сподівається на зміну курсу Європейського союзу.
«Ми досягли найвищого результату в історії нашого середовища, ми стали третьою політичною силою в Польщі. Сподіваюся, що також завдяки нашим євродепутатам під час цієї каденції Європарламенту відбудеться корекція курсу ЄС», – написав Славомір Менцен у мережі X.
Загалом перші оцінки, що надійшли після виборів до Європейського парламенту, свідчать про те, що ультраправі матимуть успіхи за підсумками голосування, зокрема завдяки результатам у Франції й Німеччині. Проте, згідно з прогнозами, центристські групи зберегли більшість.
У голосуванні, що проходило 6–9 червня у 27 країнах ЄС, мали право взяти участь близько 360 мільйонів виборців країн ЄС. Явка на виборах у більшості країн була вищою, ніж у 2019 році. Європарламент схвалює склад Єврокомісії (але він сам формується на підставі домовленостей країн-членів ЄС), а також загальноєвропейські законодавчі ініціативи.
Форум