Доступність посилання

ТОП новини

Польща підтвердила отримання запиту Німеччини про арешт у справі підриву «Північних потоків»


Витік газу з пошкоджених газопроводів «Північний потік» у вересні 2022 року
Витік газу з пошкоджених газопроводів «Північний потік» у вересні 2022 року

Польща отримала європейський ордер на арешт, виданий Німеччиною у справі про підрив газопроводів «Північний потік – 1» і «Північний потік – 2» у Балтійському морі, підтвердила 14 серпня речниця польської прокуратури.

Згідно з повідомленнями німецьких ЗМІ, опублікованими 14 серпня, Німеччина в червні звернулася до Польщі з проханням заарештувати українського інструктора з дайвінгу, який нібито був частиною команди, яка підірвала газопроводи два роки тому.

Польська прокуратура заявила, що він не був арештований у Польщі, оскільки на початку липня виїхав з її території в Україну.

Німецькі слідчі вважають, що цей чоловік був одним із водолазів, які у вересні 2022 року заклали вибухові пристрої на трубопроводах, що пролягають з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, повідомили німецькі газети Die Zeit і Süddeutsche Zeitung, а також громадський мовник ARD із посиланням на неназвані джерела. Українець, якого ідентифікують як Володимир З., у короткій телефонній розмові з журналістами заявив, що не причетний до підриву «Північних потоків».

Німецька прокуратура не знайшла зв’язків підозрюваних із державними структурами України. Президент України Володимир Зеленський і голова української розвідки Кирило Буданов раніше заперечували причетність уряду до вибухів.

На початку 2024 року Данія і Швеція, в чиїх економічних зонах стався підрив газопроводів, припинили свої розслідування.

Росія у розслідуванні не бере участі. Москва покладає відповідальність за те, що сталося на США, Велику Британію й Україну. Ті свою причетність заперечують. «Північні потоки» відновленню не підлягають.

Форум

XS
SM
MD
LG