Доступність посилання

ТОП новини

«Це реалістичний сценарій»: МЗС відреагувало на слова Павела щодо окупованих Росією територій

Оновлено

Раніше президент Чехії сказав, що Україні «потрібно буде бути реалістом» щодо своїх перспектив повернення територій, окупованих Росією
Раніше президент Чехії сказав, що Україні «потрібно буде бути реалістом» щодо своїх перспектив повернення територій, окупованих Росією

Виведення російських окупаційних військ з суверенної території України в межах її міжнародно визнаних кордонів є одним з обовʼязкових пунктів формули миру президента України Володимира Зеленського.

Так у Міністерстві закордонних справ відреагували на слова президента Чехії Петра Павела про те, що Київ повинен погодитися з тим, що деякі території України можуть залишатися під контролем Росії, принаймні «тимчасово».

«Наголошуємо, що не може бути половинчастих рішень коли йдеться про людські життя, свободу, спільні цінності, справедливість за російські злочини, відновлення міжнародного миру та безпеки. У цьому контексті тимчасові рішення не відновлять повноцінний мир, а лише відтермінують війну», – йдеться у заяві.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили на важливості посилення тиску на Росію, щоб примусити її до справедливого миру, звільнення територій України та поваги до міжнародного права: «Це реалістичний сценарій, який ми здатні втілити спільними зусиллями», кажуть у МЗС.

Раніше президент Чехії в інтерв’ю американському виданню The New York Times сказав, що Україні «потрібно буде бути реалістом» щодо своїх перспектив повернення територій, окупованих Росією.

«Найімовірнішим результатом війни, – сказав він, – буде те, що частина української території тимчасово опиниться під російською окупацією». Але, за його словами, ця «тимчасова річ» може тривати роками.

24 вересня Павел пояснив журналістам в Нью-Йорку, що не говорив «нічого такого, чого не говорив уже давно», зкрема ще на Мюнхенській конференції «застерігав від нереалістичних очікувань».

«Я ніколи не ставив під сумнів, що ми повинні підтримувати Україну у відновленні територіальної цілісності, що це кінцева мета. Ми просто повинні бути реалістичними щодо часового горизонту і ціни досягнення цієї мети», – зазначив Павел.

До цього німецьке видання Bild недавно написало з посиланням на власні джерела, що президент Володимир Зеленський, який під час візиту до США планує представити свою стратегію перемоги, може заявити про готовність погодитися на локальне припинення вогню на певних ділянках фронту і таким чином тимчасово заморозити ситуацію. В Офісі українського президента статтю назвали фейком.

Нещодавнє опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), засвідчило, що 55% українців вважають, що Україна «за жодних обставин не має відмовлятися від своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності».

За опитуванням, майже третина (32%) опитаних у травні 2024 року українців висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності.

Президент Володимир Зеленський наголошував, що Україна не погодиться на територіальні поступки для завершення війни.

Форум

XS
SM
MD
LG