Доступність посилання

ТОП новини

Лубінець назвав хибними висновки ООН щодо поводження з російськими полоненими


Дмитро Лубінець згадав про згадані в доповіді випадки «катувань російських військовополонених в транзитних місцях», зазначивши, що Офіс генпрокурора розпочав кримінальне розслідування за цими фактами, яке триває
Дмитро Лубінець згадав про згадані в доповіді випадки «катувань російських військовополонених в транзитних місцях», зазначивши, що Офіс генпрокурора розпочав кримінальне розслідування за цими фактами, яке триває

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розкритикував останню доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини – про це він заявив 3 січня.

Він вказав на те, що доповідь визнає систематичні порушення Росією прав людини в Україні, зокрема, атаки на цивільну інфраструктуру, страти і катування українських військовополонених, незаконну конфіскацію майна на окупованих територіях та залучення дітей до військової підготовки.

«Однак низка висновків ООН щодо України є хибними. Категорично не погоджуюся з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом Омбудсмана», – додав Лубінець.

Зокрема, він згадав про згадані в доповіді випадки «катувань російських військовополонених в транзитних місцях», зазначивши, що Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне розслідування за цими фактами, яке триває.

Читайте також: МЗС розкритикувало заяву ООН про «обмеження свободи віросповідання» в Україні

За словами Лубінця, доповідь не враховує коментарі, надані Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму його офісу. Омбудсман стверджує, що співробітники офісу разом із представниками громадських організацій регулярно відвідують місця утримання полонених. Він запевнив, що умови та поводження з російськими військовополоненими відповідають Женевській конвенції.

По-друге, додав він, повідомлення про випадки катувань і жорстокого поводження з російськими військовополоненими в місцях транзиту потребують додаткової верифікації через уповноважені державні органи України.

«Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям», – каже Лубінець.

Читайте також: «Дякуємо за обід». Засуджені за зраду кримчани чекають на обмін. Репортаж із табору військовополонених

Він висловив переконання, що висвітлення проблеми «неналежного поводження» з полоненими має відображати обсяги порушень міжнародного гуманітарного права з боку російської сторони, навіть за відсутності повного доступу до місць утримання в Росії.

«Бо ж виходить, що Україна надає доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати все у звітах, а Росія просто не допускає. Це не тотожні речі! Мене обурює, що за поточним контекстом прикінцеві рекомендації Росії та Україні «дотримуватись МГП». Тобто ООН зрівнює масштаби порушень, що є неприпустимим», – підсумував омбудсман.

Управління верховного комісара ООН з прав людини 31 грудня оприлюднило доповідь про ситуацію з правами людини в Україні з вересня по листопад 2024 року. Вона, зокрема, містила дані про поводження з військовополоненими, в тому числі страти російськими військовими українських полонених.

Форум

XS
SM
MD
LG