Російських військовополонених утримують згідно з вимогами Женевської конвенції – про це сказав представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, який провів екскурсію табором для військовополонених для проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
Всього в Україні п’ять таборів для військовополонених. Один із них розташований на Заході країни – він один з перших і працює з 2022 року. Щодня сюди привозять нових полонених. Кількість полонених не розголошують, кажуть лише, що табір переповнений.
Час від часу табір показують групам журналістів, багато представників іноземних ЗМІ були разом з Крим.Реалії в одній із таких поїздок.
Читайте також: Яценко: пріоритет в обмінах полоненими для Росії – строковики і представники народів Кавказу
«Вони мають зв’язок з зовнішнім світом, згідно з Третьою Женевською Конвенцією про поводження з військовополоненими, вони мають право надсилати листи, отримувати посилки, вибирати своїх представників для того, щоб вони зв’язувалися з адміністрацією», – сказав Яценко.
Він вказав на те, що в таборі є скриньки для зв’язку з українських омбудсменом, куди вони можуть покласти свої скарги.
«І є так само зустрічі з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, які тут регулярно, представники бувають, і ці зустрічі відбуваються без участі адміністрації», – розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
У липні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста відвідують переважно російських полонених в Україні.
Коментуючи цитату голови делегації МКЧХ в Росії, за якою співробітники МКЧХ нібито відвідали «3 100 полонених у Росії та Україні», Лубінець заявив, більішість звільнених українських полонених розповіла, що за час полону «не бачила та не спілкувалася із представниками МКЧХ».
Форум