Американські компанії готові допомогти у відновленні України, не чекаючи на завершення війни. Про це 26 липня під час візиту до Києва заявила заступниця міністра торгівлі Сполучених Штатів Америки Маріса Лаго.
На брифінгу у Києві вона розповіла, що США надали Україні 82 мільярди доларів допомоги і продовжують мобілізувати союзників для подальшої військової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. І до цієї підтримки, за її словами, готовий долучитися приватний сектор Сполучених Штатів.
«Підтримувати Україну – це більше, ніж просто правильний вчинок. Це інвестиція в трансатлантичну безпеку та демократичні цінності, які ми всі глибоко цінуємо, – зауважила Маріса Лаго, додавши, що це розуміють і в Управлінні міжнародної торгівлі при Міністерстві торгівлі США. – Для нас ця непохитна відданість Україні означає підключення американських компаній до нагальних потреб вже зараз, наприклад, у сфері оборони та енергетики».
У Києві Лаго зустрілася з бізнес-спільнотою, підприємцями та представниками уряду. За словами високопосадовиці США, вони обговорювали, як Україна може залучати бізнес та інвестиції, зокрема, до відновлення країни.
«Сьогодні я спілкувалася з групою з приблизно 200 компаній зі Сполучених Штатів, України та країн регіону. Міжнародна бізнес-спільнота прагне допомогти, і приватний сектор США особливо непохитний у своїй підтримці», – заявила заступниця міністра торгівлі США.
Вона зауважила, що на третьому році війни 86% членів Американської торговельної палати в Україні продовжують парцювати, тоді як 98% частково працездатні. Попри те, що майже третина повідомила про пошкодження власності.
На лютий 2024 року було відомо, що потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів. Такі результати третьої оцінки збитків і потреб (RDNA3), яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.
Форум