Офіс генерального прокурора розслідує участь близько 260 іноземних громадян у військових діях в анексованому Росією Криму і на Донбасі, заявив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов під час вебінару «Універсальна юрисдикція стосовно воєнних злочинів: що потрібно знати Україні?», передає Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода).
«У цілому на сьогоднішній день з 32 країн нами встановлено 260 громадян, які воювали на сході України і в Криму», – сказав Мамедов.
За його словами, багато хто з підозрюваних іноземних громадян можуть бути причетні до воєнних злочинів.
«Ми не виключаємо той факт, що багато хто з цих людей брав активну участь в бойових діях і міг бути причетний до воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Тому ми активно перебуваємо в діалозі з нашими колегами (правоохоронцями інших держав – ред.) і просимо їх сприяти розслідуванню кримінальних проваджень, які у нас є », – додав Мамедов.
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».
Через кілька тижнів на Донбасі почався збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
За даними ООН, від квітня 2014-го до 31 січня 2021 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.