Доступність посилання

ТОП новини

Обшуки в Криму: суд заарештував кримськотатарського активіста за пост у Facebook


Марлена Мустафаєва заарештували за пост у Facebook
Марлена Мустафаєва заарештували за пост у Facebook

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на 12 діб кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва, у якого вранці 4 вересня російські силовики провели обшук.

Як повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії», Мустафаєва звинуватили в порушенні статті 20.3 КоАП Росії «Пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій».

За версією слідства, Мустафаєв у серпні 2014 опублікував на своїй сторінці в Facebook пост з символікою організації «Хізб ут-Тахрір», яку визнали незаконною в Росії та анексованому нею Криму.

За словами захисників арештованого активіста, експертизу публікації Мустафаєва проводив «фахівець з неналежною кваліфікацією» – історик за освітою. У цьому зв’язку юрист Назім Шейхмамбетов заявив клопотання про залучення до аналізу запису кваліфікованих релігієзнавців: російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва та його заступника Айдера Ісмаїлова. В задоволенні клопотання було відмовлено.

Мустафаєва прийшли підтримати близько 50 співвітчизників.

Вранці 4 вересня в мікрорайоні Кам’янка поблизу Сімферополя в будинку активіста Марлена Мустафаєва відбувся обшук.

Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через обшуки в будинках активістів і триваючі порушення прав кримських татар в окупованому Криму.

У лютому 2017 року будинку Мустафаєва вже проводили обшук у справі про демонстрацію «екстремістської символіки». Силовики вилучили у Мустафаєва комп’ютерну техніку і кілька книг.

Мустафаєва прийшли підтримати десять чоловік, які знімали те, що відбувається на відео і транслювали дії силовиків в соціальних мережах. Всі ці люди були затримані.

Пізніше Мустафаєва заарештували на 11 діб, його соратників – на п’ять за звинуваченням в «пропаганді або публічному демонструванні атрибутики або символіки екстремістських організацій» (частина 1 статті 20.3 КоАП Росії). Активіст вийшов з-під арешту 4 березня 2017 року.

З вересня минулого року Мустафаєва викликали до Слідчого комітету Київського району Сімферополя для надання свідчень.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG