Більшість загороджень, які Росія встановила біля Керченського мосту, вже «не є функціональними», повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.
«Є цілком очікувані насправді зміни щодо цих систем загородження, які вони там будували так натхненно, фактично увесь теплий період цього року. І цілком очікувано, що вони унаслідок штормів ще навіть у цьому році у достатньо великій кількості вийшли з ладу і не виконують свій функціонал… Станом на зараз, імовірно, достатньо велика кількість цих загороджень не функціональна. Але насправді тут інформація у будь-якому разі ще потребує верифікації», – заявив Плетенчук.
Окремо він зазначив, що «Україна цьогоріч стикнулася і з новими викликами у вигляді екологічної катастрофи, влаштованої росіянами в українському Чорному морі».
«Результати цієї катастрофи, я думаю, ми зможемо проаналізувати лише у майбутньому. Бо станом на зараз отримання цієї інформації ускладнено тим, що ця територія знаходиться під контролем росіян», – зауважив речник.
У середині листопада ЦЖР повідомляв, що за місяць у районі Керченського мосту вдвічі збільшилася лінія металевих «їжаків» і досягла 1,5 кілометра.
Росія намагається перешкоджати атакам морських дронів і захистити міст через Керченську протоку. Влітку 2024 року на південній стороні мосту почали розміщувати баржі, пізніше з’явилися плавучі бонові споруди, що йдуть паралельно до мосту. Супутникові знімки показували значне збільшення числа барж, які захищають міст.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв’ю британському виданню The Guardian, оприлюдненому 24 липня, відмовився назвати терміни можливого знищення Керченського мосту, що з’єднує окупований півострів із Росією, але наголосив, що Київ планує повернути Крим. «Це реально. Звичайно, це велика військова таємниця», – сказав генерал.
Форум