Уряд Японії 19 березня ухвалив рішення змінити низку законів про захист прав дітей після гучних випадків дитячих смертей через покарання батьків. Закони, які парламент почне розробляти зараз, вступлять в силу в квітні 2020 року.
Як повідомляють японські ЗМІ, батькам, у тому числі прийомним, і соціальним працівникам заборонять карати дітей фізично. При цьому новий закон не передбачає покарання для порушників.
У нинішньому законі насильством називають «фізичний напад» і «непристойні дії». Що стосується виховання дітей, в чинному законі тільки йдеться про те, що люди повинні обдумано реалізувати свої батьківські права.
Читайте також: Діти заявляли в поліцію про домашнє насильство понад 1,2 тисяч разів за минулий рік – Фацевич
Нові закони також дадуть більше прав соціальним службам «втручатися» в справи насильства над дітьми. Наприклад, відповідальність співробітників соцслужб розділять: одна людина буде займатися дитиною, інша – батьками. Зараз батьки можуть відмовитися від втручання соціальних служб.
Нові закони зобов’яжуть школи, освітні установи і центри захисту дітей дотримуватися анонімності жертв.
Документи пропонують посилити співпрацю між центрами консультації з питань домашнього насильства і центрами захисту прав дітей, оскільки матері нерідко також зазнають насильства вдома.
При цьому критики нових законів кажуть, що вони не спрямовані на скорочення випадків психологічного насильства, а тільки фізичного.
У 2018 році японська поліція розслідувала рекордні 1380 випадків насильства над дітьми. У порівнянні з 2017 роком ця статистика зросла на 21,3%.