Доступність посилання

ТОП новини

Тегеран заявив, що обрання Трампа не завадить експорту іранської нафти


Судно MT Arman 114 (праворуч) під прапором Ірану й танкер MT S Tinos під прапором Камеруну сфотографовані після того, як їх затримали під час незаконного перевезення нафти поблизу Індонезії, архівне фото
Судно MT Arman 114 (праворуч) під прапором Ірану й танкер MT S Tinos під прапором Камеруну сфотографовані після того, як їх затримали під час незаконного перевезення нафти поблизу Індонезії, архівне фото

Іран заявляє, що вжив заходів, які гарантують продовження видобутку та експорту нафти, навіть якщо обраний президент США Дональд Трамп після вступу на посаду в січні 2025 року посилить тиск на Тегеран.

Під час свого першого терміну на посаді в 2017–2021 роках Трамп вийшов із ядерної угоди між Іраном і світовими державами та відновив дію санкцій проти Тегерана, які були зупинені під час виконання ядерної угоди.

Унаслідок цих рішень Трампа видобуток нафти в Ірані впав із 3,8 мільйона барелів до 2,1 мільйона барелів на добу, а експорт скоротився до 200–500 тисяч барелів з 2,5 мільйона барелів на добу.

Упродовж останніх років, попри санкції США, видобуток і експорт нафти в Ірані сягнув приблизно 3,2 мільйона барелів на добу. Експорт також досяг багаторічного максимуму – 1,7 мільйона барелів на добу.

Міністр нафти Ірану Мохсен Пакнеджад заявив журналістам 13 листопада, що Іран має механізми, щоб «продовжувати продавати нашу нафту» незалежно від того, хто перебуває при владі в Сполучених Штатах. «У нас є випробувані методи, і ми не маємо серйозних занепокоєнь щодо продажу нафти», – цитують міністра іранські державні ЗМІ. Не повідомляючи подробиць, Пакнеджад сказав, що «наші колеги в нафтовому секторі вжили необхідних заходів для підготовки до того, що має відбутися, і немає причин для занепокоєння».

Очікується, що Трамп розпочне нову кампанію «максимального тиску» проти Ірану, коли він вступить на посаду 20 січня 2025 року.

Іран збільшив продажі нафти, обходячи санкції різними способами, експортуючи здебільшого до Китаю, який не визнає заходів США проти Ірану. Ця тактика передбачає перекачування нафти з судна на судно, застосування посередників, таємних грошових переказів та ребрендингу нафти, щоб приховати її іранське походження. Іранська нафта становить близько 13% нафтового імпорту Китаю, найбільшого у світі покупця цього товару. Пекін каже, що закупівлі відповідають міжнародному праву.

Форум

XS
SM
MD
LG