Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України. Про це він заявив під час слухань у парламенті Великої Британії, повідомила газета Financial Times.
Радакін також висловив думку, що головний контрнаступ українських військ ще попереду.
За даними командувача британських збройних сил, Росія втратила в Україні 2500 танків і витратила близько 10 мільйонів снарядів. При цьому, зазначає адмірал, російська військова промисловість здатна виробляти за рік не більше одного мільйона снарядів і в кращому разі 200 нових танків.
Він зауважив, що український контрнаступ рухається повільно, проте додав, що завдання ЗСУ, на його думку, полягає у вимотуванні противника і розтягуванні лінії фронту. «Питання у тому, щоб зробити більш ніж тисячокілометрову лінію фронту проблемою більшою для Росії, ніж для України», – сказав він, пояснюючи українську стратегію численних точкових ударів.
Радакін вважає, що головні проблеми української армії зараз – це велика щільність влаштованих російськими силами мінних полів, нестача підтримки з повітря і те, що Україна отримала від західних партнерів не все озброєння, яке просила.
Водночас він наголосив, що несправедливо прив’язувати Україну до певних термінів у питанні наступу, і додав, що «Росія зараз настільки слабка», що не має сил для власного контрнаступу.
Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська просуваються на фронті, а «ворог – ні».
Президент України Володимир Зеленський нещодавно наголошував, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».