Доступність посилання

ТОП новини

Керівники Facebook і Twitter свідчитимуть у Конгресі США у справі про втручання у вибори


Перед слуханнями засновник Facebook Марк Цукерберґ заявив, що його компанія залучена в «гонку озброєнь» із просунутими хакерами, які хочуть завдати шкоди демократії
Перед слуханнями засновник Facebook Марк Цукерберґ заявив, що його компанія залучена в «гонку озброєнь» із просунутими хакерами, які хочуть завдати шкоди демократії

Керівники Facebook і Twitter 5 вересня свідчитимуть у Конгресі США щодо того, яких зусиль вони докладають для боротьби з російськими агентами, які намагаються вплинути на майбутні вибори до Конгресу.

Напередодні слухань у сенатському комітеті з розвідки засновник Facebook Марк Цукерберґ написав у колонці Washington Post, що його компанія залучена в «гонку озброєнь» із просунутими хакерами, які хочуть завдати шкоди демократії.

«Компанії, такі як Facebook, мають серйозних, добре фінансованих супротивників, які з часом стають все більш розвинутими. Це гонка озброєнь, і потрібне об’єднання сил приватного й державного секторів США, щоб захистити американську демократію від зовнішнього втручання», – написав Цукерберґ.

Комітет також запросив на слухання Ларрі Пейджа, керівника компанії Alphabet, до якої входить Google, але компанія повідомила, що відправить керівника нижчого рівня. Комітет відхилив цю пропозицію, і заявив, що місце Пейджа на слуханнях буде порожнім.

Читайте також: Комітет Сенату США схвалив висновки розвідки про втручання Росії у вибори

Голова комітету Річард Берр зауважив, що Google не «розуміє проблему», якщо не хоче працювати з урядом, щоб знайти рішення.

Водночас Берр сказав, що Facebook і Twitter усвідомлюють проблему, незважаючи на те, що минулого року у них пішло кілька місяців на визнання того, що ними маніпулювали російські агенти.

Конгрес різко критикував Facebook і Twitter протягом останнього року після того, як з’ясувалося, що соцмережі використали під час ймовірного втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Раніше цього року Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 13 росіянам і трьом російським компаніям у справі про втручання у вибори американського президента у 2016 році.

Серед компаній, яким висунули обвинувачення, – «Агентство інтернет-досліджень» (так звана «російська фабрика тролів»). У переліку обвинувачених бізнесмен Євген Пригожин, якого в ЗМІ називають «особистим кухарем» президента Росії Володимира Путіна.

Агентство, яке, за повідомленнями, фінансує Пригожин, займалося створенням фальшивих акаунтів у соціальних мережах із використанням імен вигаданих і справжніх людей, які живуть в Сполучених Штатах. На сторінках, за даними слідства, вели пропаганду, щоб розколоти американське суспільство. Ця група публікувала в інтернеті пропагандистські матеріали на підтримку кандидатури Дональда Трампа, з критикою його суперниці Гілларі Клінтон, а також влаштовувала політичні акції в Сполучених Штатах. При цьому вже після виборів вони провели низку акцій проти обрання Трампа.

У США триває розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними американських спецслужб, за тодішніми атаками на сервери Демократичної партії стояло Головне розвідувальне управління Генштабу Збройних сил Росії.

На початку серпня 2017 року спецпрокурор Роберт Мюллер скликав велику колегію присяжних для розслідування «російського сліду» у виборах. Мюллер з’ясовує, чи була змова штабу Дональда Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Москва втручання у виборчий процес в інших державах категорично відкидає, Трамп називає це розслідування «полюванням на відьом».

XS
SM
MD
LG