Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії дозволила карати іноземців за «допомогу противнику»


Як йдеться в повідомленні на сайті нижньої палати російського парламенту, таке рішення ухвалили 17 грудня (фото архівне)
Як йдеться в повідомленні на сайті нижньої палати російського парламенту, таке рішення ухвалили 17 грудня (фото архівне)

Держдума Росії у другому і третьому читаннях ухвалила поправки до Кримінального кодексу, які передбачають, зокрема, кримінальну відповідальність для іноземців за «допомогу противнику» РФ. Як йдеться в повідомленні на сайті нижньої палати російського парламенту, таке рішення ухвалили 17 грудня.

Ухвалені зміни після того, як будуть підписані, встановлять відповідальність за «допомогу противнику» для іноземних громадян і осіб без громадянства, які перебувають на території Росії. За фінансову, матеріально-технічну, консультаційну чи іншу допомогу в діяльності, свідомо спрямовану проти російської безпеки, загрожує позбавлення волі терміном від 10 до 15 років.

«Зараз для іноземців такої відповідальності немає. Також відповідальність їм загрожуватиме за конфіденційну співпрацю з ворогом», – заявив голова комітету Держдуми РФ зі безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов.

Крім того, поправки припускають віднесення до держзради у формі переходу на бік противника не тільки вступ до складу збройних сил, а й добровільний перехід на службу, роботу «в інші органи й організації, які ведуть цілеспрямовану діяльність проти безпеки РФ».

«Противником» у законопроєкті названа «іноземна держава, міжнародна чи іноземна організація, які безпосередньо протистоять Російській Федерації у збройному конфлікті, воєнних діях чи інших діях із застосуванням озброєння й військової техніки».

Згадані поправки до російського законодавства про заколот були запропоновані у червні 2023 року, після того, як представники ПВК «Вагнер» вирушили маршем на Москву, щоб, за їхніми словами, домогтися зміни військового командування, і повністю захопили місто-мільйонник Ростов-на-Дону і блокували ще одне місто з мільйонним населенням – Воронеж.

Після переговорів із владою й авторитарним лідером Білорусі Олександром Лукашенком заколот був зупинений. Голова ПВК «Вагнер» Євген Пригожин і його найближчі соратники пізніше загинули в авіакатастрофі.

За даними правозахисних груп, майже 900 росіян були засуджені за державну зраду, шпигунство або співпрацю з іноземними урядами після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Москву також звинувачують у тому, що вона переслідує іноземців, зокрема громадян США, затримуючи їх за сфабрикованими звинуваченнями, щоб потім використовувати як розмінну монету в переговорах про повернення росіян, засуджених за злочини в США й інших західних країнах.

Форум

XS
SM
MD
LG