Доступність посилання

ТОП новини

Депутати звертатимуться до Стефанчука щодо відставки Кириленка – Буймістер


Буймістер вважає, що Кириленка варто звільнити з посади до винесення рішення судом та займатися призначенням нового голови Антимонопольного комітету
Буймістер вважає, що Кириленка варто звільнити з посади до винесення рішення судом та займатися призначенням нового голови Антимонопольного комітету

Народні депутати України звертатимуться до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо відставки Павла Кириленка з посади голови Антимонопольного комітету. Про це в ефірі Радіо Свобода («Свобода.Live») повідомила народна депутатка України та представниця комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

Вона вважає, що Кириленка варто звільнити з посади до винесення рішення судом та займатися призначенням нового голови Антимонопольного комітету. Буймістер вбачає два варіанти усунення Кириленка з посади.

«У нас є варіант, це або політична воля президента для збереження міжнародного іміджу держави, або 150 підписів народних депутатів, тобто збереження іміджу, в першу чергу, Верховної Ради України, як законодавчого органу, для того, щоб звільнити пана Кириленка з посади», – каже народна депутатка.

Проте спочатку треба, щоб голова Верховної Ради Руслан Стефанчук видав підписні листи, додає Буймістер. За її словами, ініціювати усунення Кириленка з посади може також президент України.

«Президент Зеленський виправдовував і статки, і родинні звʼязки пана Кириленка ще до його призначення на цю посаду. Тому надії на те, що зараз це рішення буде ініційовано президентом, особливо у мене, дуже мало», – переконана Буймістер.

14 серпня детективи НАБУ за погодженням прокурора САП повідомили очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і декларуванні недостовірної інформації.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня цього року – наступного дня після виходу матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала автівки і низку нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень. При цьому ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.

Йдеться про великий маєток і дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва і четверо апартаментів із паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків і бабусю дружини. «Схеми» з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, йшлося в розслідуванні, посадовець не вказував у декларації нерухомість – 4-кімнатну квартиру в Києві площею у майже 200 квадратних метрів – та авто BMW X3, якими користується його родина.

У коментарі «Схемам» Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалося.

Форум

XS
SM
MD
LG