Керівництво Європейського союзу «уважно стежить за подіями» на кордонах Польщі, заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. Таким чином він відповів на питання журналіста на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Денисем Шмигалем 20 березня.
«Ми уважно стежимо за подіями. Звичайно, кордони мають бути розблоковані, незалежно від регіону», – сказав він.
Боррель додав, що рух між Україною та Євросоюзом має бути вільним у тому числі для постачання військової допомоги:
«Тому що, з військової точки зору, наш трансфер між Україною та Євросоюзом має бути вільним. Для військових і цивільних цілей. Я розумію, що можуть бути побоювання, але спосіб, у який це треба вирішувати – це точно не ставити під загрозу транзит між Україною та Польщею в цей критичний момент».
Голова українського уряду Денис Шмигаль додав, що Україна працює над цим питанням у рамках і Координаційної платформи в Єврокомісії, а також із сусідніми країнами.
Читайте також: Польські фермери знову вийшли на загальнонаціональний протест
«Я вірю, що в найближчому майбутньому в нас будуть хороші результати. Найважливіше, що ми сьогодні обговорили під час Ради асоціації Україна-ЄС – неможливість блокування коридорів солідарності по ЄС, в тому числі пунктів пропуску на нашому кордоні, тому що це перша точка коридорів солідарності, і їх не можна блокувати», – додав він.
Раніше сьогодні Державна прикордонна служба повідомила, що страйкарі в Польщі почали обмежувати рух автобусів на пункті «Медика – Шегині» на кордоні з Україною.
Днями польські трактори заблокували кордон із Німеччиною. Перед тим місцеві фермери заблокували пункт пропуску зі Словаччиною, через який, на думку фермерів, заїжджає агропродукція з України та Росії. Попередньо відомо, що протест триватиме до кінця березня.
9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокують всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.
Форум