Сполучені Штати Америки висловлюють підтримку народу Південної Кореї та альянсу цих країн, заснованому на принципах демократії та верховенства права, йдеться у заяві Державного департаменту США 3 грудня щодо подій у Південній Кореї.
«Ми вітаємо заяву президента Юна про те, що він скасує наказ про запровадження надзвичайного воєнного стану відповідно до Конституції Південної Кореї після того, як Національна асамблея одноголосно проголосувала за відхилення цієї декларації. Ми продовжуємо очікувати, що політичні розбіжності будуть вирішені мирним шляхом і відповідно до верховенства права», – заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен.
Раніше президент Південної Кореї Юн Сок Йоль повідомив, що скасує воєнний стан після засідання кабінету міністрів.
Пізно ввечері 3 грудня південнокорейський парламент проголосував за блокування оголошення воєнного стану в країні і заклик до його скасування. Близько 190 законодавців взяли участь у голосуванні й одноголосно підтримали таке рішення. Згідно із законодавством Південної Кореї, воєнний стан має бути скасований, коли цього вимагає більшість у парламенті.
До скасування указу президента про запровадження воєнного стану закликали лідери владної і найбільшої опозиційної партії і голова парламенту, а також протестувальники, що зібралися біля будівлі парламенту.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць.
Як пише місцева агенція Yonhap, це рішення було ухвалене після того, як опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету і зробила подання про імпічмент державного аудитора й головного прокурора.
Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану, який в країні оголосили вперше з 1980.
Форум