Поблизу берегів Китаю, Росії та інших країн стали на якір щонайменше 65 нафтових танкерів. Це сталося після того, як США 10 січня запровадили санкції проти нафтогазової галузі та кораблів російського тіньового флоту, пише агенція Reuters з посиланням на сервіси відстеження суден.
За даними цих сервісів, п’ять танкерів розташовуються біля китайських портів, ще сім – біля берегів Сінгапуру, решта — біля берегів Росії в Балтійському морі та на Далекому Сході.
Як зазначає Reuters, зупинка торгівлі посилює тиск на судна, які вже постраждали від попередніх санкцій США – це 25 нафтових танкерів, які стояли на якорі, зокрема, в іранських портах, а також неподалік Суецького каналу.
14 січня Bloomberg повідомляв про три танкери з російською нафтою, які зупинилися у водах Жовтого моря біля східного узбережжя Китаю після того, як вони потрапили під американські санкції. Усі вони вийшли з російського порту Козьмино неподалік Находки в Приморському краї. Пізніше агентство повідомило, що влада Індії також відмовиться приймати танкери з російською нафтою, які потрапили під американські санкції.
10 січня міністерство фінансів США оголосило про черговий масштабний пакет санкцій, які стосувалися компаній «Сургутнефтегаз» та «Газпромнефть» з їхніми нафтопереробними заводами, а також 183 суден російського тіньового флоту, які перевозять нафту за ціною, вищою за 60 доларів за барель. За підрахунками аналітиків, загалом під санкції вже потрапило близько 10% світового флоту нафтових танкерів.
Форум