Кілька популярних французьких відеоблогерів повідомили, що сумнівне рекламне агентство пропонували їм плату за поширення негативної інформації про вакцину від коронавірусу компанії Pfizer.
Це зокрема підтвердив Лео Ґрассе, який веде в YouTube канал DirtyBiilogy, що має 1,17 млн. підписників.
Величезний бюджет і клієнт, який бажає залишатися неназваним...
«Я отримав пропозицію співпраці, щоб у своєму відео рознести вакцину Pfizer. Величезний бюджет і клієнт, який бажає залишатися неназваним... Якщо ви побачите такі відео, знайте, що це підлаштовано», - написав Лео Ґрассе у Twitter.
Він також повідомив, що адреса агенства, яке стверджувало, що розташоване в Лондоні, виявилася фальшивою.
Французький телеканал France 24 передає, що з пропозиції поширювати негатив про вакцину Pfizer отримав і французький відеобологер Самі Уладітто, який має понад 400 підписників в YouTube та інші.
Лео Ґрассе розповідає, що спробував шукати інформацію в інтернеті про працівників вказаного агентства і каже, що виявив, що «усі вони раніше працювали в Росії».
Британська газета Guardian пише, що йдеться про рекламне агентство Fazze, яка має сторінку в інтернеті з обмеженою інформацією і без контактної інформації.
Блогерів просили зокрема «пояснювати, що смертних випадків після щеплення вакциною Pfizer майже втричі більше, ніж після щеплень вакциною AstraZeneca».
Лео Ґрассе каже, що в пропозиції про співпрацю агентство наполягало, щоб він посилався на буцімто викрадені російськими хакерами таємні дані Європейського агентства медичних засобів і щоб подавав інформацію як свої власні висновки, а не інформацію, за яку йому заплатили.
Популярний у мережі TikTok французький автор Jérémie сказав французькій радіостанції FranceInfo, що він відмовився від тої співпраці, за яку йому пропонували €2000.
Німецький «ютюбер» Мірко Дротшман, який має півтора мільйона підписників, також поширив знімок електронного листа з пропозицією взяти участь в «інформаційній кампанії», про «значну кількість смертей» після щеплення вакциною Pfizer.
Французький міністр охорони здоров'я назвав намагання дискредитувати вакцинацію небезпечними і безвідповідальними.
Соціологічні дослідження показують, що у Франції донедавна був один з найвищих у Європі рівнів недовіри населення до вакцин і початок кампанії щеплень від коронавірусу був досить повільним.
Європейський Союз минулого місяця поширив звіт зі звинуваченнями на адресу Росії і Китаю в тому, що контрольовані державою ЗМІ тих країн поширюють дезінформацію, що виглядає як намагання посіяти сумніви стосовно західних вакцин і пропагувати вакцини російських та китайських виробників.
«Сіючи недовіру до Європейського агентства лікарських препаратів, прокремлівські дезінформатори мають на меті підірвати і розколоти спільний європейський підхід до закупки вакцин», - припускає звіт ЄС.