Епіцентр бойових дій не змінився, у Бахмуті війська РФ мають «частковий успіх» – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у вечірньому зверненні 29 березня, що наразі армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка. Підрозділи Сил оборони України було відбито 48 атак противника на зазначених напрямках», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що а Бахмутському напрямку «ворог продовжує штурмові дії міста Бахмут, має частковий успіх».
«Проте, наші захисники мужньо тримають місто, відбивають численні атаки противника», – йдеться в повідомленні.
Сили оборони відбили 28 російських атак на Бахмут за добу – Генштаб
Російські війська за попередню добу завдали п’ять ракетних і 25 авіаційних ударів, а також 34 обстріли з реактивних систем залпового вогню по Україні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України в ранковому зведенні.
«Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Підрозділи Сил оборони України відбили на них понад 60 атак противника. В епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – повідомляє командування.
За повідомленням, російські війська вели безуспішні спроби наступу на Лиманському напрямку в районах Стельмахівки та Виїмки, а також на Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
Читайте також: Багато цивільних хочуть виїхати з Бахмуту, але вже не можуть – волонтерка
«На Бахмутському напрямку ворог продовжує штурм Бахмута. В ході штурмових дій противника наші воїни відбили 28 атак противника. В той же час, протягом доби, противник вів безуспішні наступальні дії в районі Оріхово-Василівки. Здійснив обстріли населених пунктів, Оріхово-Василівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Новомаркове та Олександро-Шультине Донецької області», – повідомляє штаб.
За даними командування, російські війська продовжують тиснути на українських громадян в окупованому Криму. Зокрема, у Красноперекопську працівники ФСБ проводять «активні контррозвідувальні заходи із супроводженням принизливих процедур фільтрації, здійснюючи роздягання, допити з побиттям цивільного населення».
Генштаб звітує про п’ять ударів по районах зосередження російських військ і знищення російського бомбардувальника Су-24М силами протиповітряної оборони. Крім того, за зведенням, українські ракетники та артилеристи вразили три райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, станцію радіоелектронної боротьби, склад боєприпасів та два склади пально-мастильних матеріалів ворога.
Упродовж дня ЗСУ відбили близько пів сотні атак військ РФ на Донбасі – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка. Було відбито 47 атак противника на зазначених напрямках», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку «ворог продовжує штурмові дії міста Бахмут.
«Проте, наші захисники мужньо тримають місто, відбивають численні атаки противника», – йдеться в повідомленні.
В ISW підрахували, скільки бойовиків могло втратити угруповання «ПВК Вагнера» під Бахмутом
Угруповання «приватна військова компанія Вагнера» та регулярні російські війська могли втратити значну кількість живої сили в районі Бахмута, пише американський Інститут вивчення війни (ISW), посилаючись на заяви західних високопосадовців.
«Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі повідомив 29 березня, що «група Вагнера» має близько шести тисяч професійних співробітників і від 20 до 30 тисяч новобранців, переважно з числа засуджених, які воюють в районі Бахмута. Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі наприкінці грудня 2022 року повідомив, що «група Вагнера» має 50 тисяч співробітників в Україні, включно з 10 тисячами контрактників і 40 тисячами новобранців. «Група Вагнера» розгорнула більшість своїх сил для підтримки наступу з метою захоплення Бахмута, і цілком імовірно, що різниця між цифрою Кірбі в 50 тисяч в Україні та цифрою Міллі від 26 до 36 тисяч у районі Бахмута є результатом втрат угруповання Вагнера під час наступу на Бахмут», – вказано в повідомленні.
Аналітики також нагадують, що 17 лютого Кірбі заявляв, що під час операцій в Україні «група Вагнера» зазнала 30 тисяч втрат, із них 9 тисяч загиблими.
«Група Вагнера» може втратити тисячі новобранців у найближчі тижні, оскільки у засуджених закінчуються шестимісячні військові контракти, а керівництво угруповання, схоже, наразі дозволяє попередньо помилуваним повернутися з передової до Росії після завершення цих контрактів», – вказують експерти ISW.
Упродовж дня ЗСУ відбили понад 30 атак військ РФ на Донбасі – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Протягом цієї доби підрозділами Сил оборони України було відбито понад 30 атак противника. Найзапеклішими залишаються бої за населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться в повідомленні ввечері 31 березня.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ не припиняє штурмувати місто Бахмут, намагається взяти його під повний контроль. Також російські війська і надалі зберігають військову присутність у прикордонних районах Курської та Бєлгородської областей.
Генштаб назвав чотири населені пункти, за які тривають найінтенсивніші бої
Українські військові минулої доби відбили 70 атак російських сил на сході України, найінтенсивніші бої тривають за населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка і Мар’їнка, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 квітня.
«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках», – додали в командуванні.
Крім того, за даними Генштабу, протягом минулої доби російські війська завдали п’ять ракетних і 16 авіаційних ударів, здійснив 39 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
«31 березня Російська Федерація завдала чергового ракетного удару по цивільних об’єктах, застосувавши балістичні ракети. Для авіаударів противник також задіяв шість ударних БпЛА типу «Шахед-136». Проте усі вони були знищені нашими захисниками», – йдеться в повідомленні.
У командуванні наголосили, що ймовірність подальших ракетних й авіаційних ударів по всій території України залишається «досить високою».
За добу ЗСУ відбили понад 50 атак російської армії – Генштаб
Бійці ЗСУ відбили понад 50 атак російських військових на сході, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу 1 квітня.
За інформацією військових, армія РФ завдала два ракетних, 25 авіаційних ударів та здійснила шість обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
«Не маючи бажаних результатів на полі бою, ворог продовжує цинічно вести війну проти мирних громадян. Сьогодні Російська Федерація знову завдала ракетних ударів по цивільних об’єктах міста Дружківка Донецької області та інших населених пунктах України, застосувавши балістичні ракети. У результаті ворожих атак є поранені серед цивільного населення», – повідомили в Гештабі ЗСУ.
Читайте також: Кремль ліквідовує «ЛДНР». Що це означає?
Також відомо, що російська армія зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Протягом цієї доби підрозділами Сил оборони України було відбито понад 50 атак противника. Найзапеклішими залишаються бої за райони населених пунктів Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться у вечірньому зведенні.
Відомо також, що впродовж доби авіація Сил оборони «завдала вісім ударів по районах зосередження окупантів, а підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки та 2 склади боєприпасів противника».
Маляр про ситуацію під Бахмутом: «у ворога непомірно високі втрати»
Ситуація на Бахмутському напрямку фронту залишається «вкрай напруженою», йдеться в заяві заступниці міністра оборони Ганни Маляр.
«Ворог робить спроби задіяти не лише «вагнерівців», але й професійні підрозділи десантників», – повідомила вона.
За словами Маляр, навіть непомірно високі втрати особового складу не зупиняють армію РФ, однак, змушують російське командування приймати рішення більш емоційно.
«Нашим оборонцям доводиться у складних умовах зупиняти просування противника», – наголосила вона.
Крім того, Маляр запевнила, що «кожне військове рішення і кожен крок українського керівництва є виваженим». Вона також повідомила, що в зоні бойових дій працює командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця», яке «повністю володіє оперативною ситуацією на місці».
«Реагування на поточну ситуацію здійснюється грамотно з урахуванням всіх обставин, задач та принципу військової доцільності», – зауважила заступниця міністра.
Генштаб ЗСУ повідомив кількість відбитих за минулу добу атак військ РФ
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Було відбито понад 70 атак противника. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться в ранковому зведенні.
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ не припиняє штурмувати Бахмут, намагається взяти його під повний контроль.
«Наші воїни відбили понад 20 ворожих атак. Також наші захисники відбили атаки окупантів у районі населеного пункту Іванівське», – повідомили у Генштабі.
У Білому домі прокоментували ситуацію в Бахмуті й анонсували новий пакет допомоги Україні
Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що українські військові не були вибиті з Бахмуту на Донеччині, який російські війська під керівництвом групи найманців ПВК «Вагнер» намагаються захопити протягом місяців жорстоких боїв.
Кірбі описав бої там як «досить, досить жорстокі та досить близькі».
«Навіть якщо росіяни його отримають, це не змінить динаміку поля бою зі стратегічної точки зору», – сказав він, повторюючи думку Заходу про те, що місто має більше символічну цінність для Москви, ніж справжню стратегічну цінність.
Кірбі також сказав, що наступний пакет допомоги США для України буде оголошений цього тижня.
Генштаб ЗСУ повідомив, скільки атак військ РФ відбито за минулу добу
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Завдяки злагодженим діям підрозділів Сил оборони України та героїзму кожного воїна, протягом минулої доби було відбито 69 атак окупантів. Найзапекліші бої тривають за населені пункти Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться в ранковому зведенні.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурмувати.
Війська РФ вели «безуспішні наступальні дії поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка та Іванівське. Підрозділи сил оборони протягом доби відбили 32 атаки противника на зазначеній ділянці фронту».
У ISW прокоментували просування «вагнерівців» у Бахмуті
Бійці російської ПВК «Вагнер», ймовірно, продовжать спроби консолідувати контроль над центром Бахмута та спробують просунутися на захід через густонаселені райони міста до селища Хромове (колишнє Артемівське), повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
«Бійці ПВК «Вагнер» продовжили наступ у центрі Бахмута і в ніч на 2 квітня захопили будівлю Бахмутської міськадміністрації. Фінансист «Вагнера» Євген Пригожин підняв російський прапор із написом у пам’ять про вбитого мілблогера Максима Фоміна навпроти будівлі Бахмутської міської адміністрації. Вночі 2 квітня він стверджував, що ПВК «Вагнер законно контролює» Бахмут, хоча українські війська залишаються в західній частині міста. 3 квітня російські війська здійснили подальше просування, 3 квітня було опубліковано кадри, зроблені дроном, на яких зображені прапори «Вагнера» та Росії, встановлені над уламками зруйнованої адміністративної будівлі», – аналізують в ISW.
Читайте також: Вибухова винагорода. Хто і чому міг вбити Владлена Татарського?
Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин 2 квітня у відео в Telegram-каналі своєї пресслужби заявив, що його війська підняли російський прапор на будівлі адміністрації Бахмута, і додав: «юридично ми взяли Бахмут».
Представник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий у коментарі Reuters заявив, що росіяни далекі від того, щоб захопити Бахмут, а навколо міської ради точаться бої: «Вони підняли прапор над якимось туалетом. Вони прикріпили його збоку невідомо до чого, повісили свою ганчірку і сказали, що захопили місто. Ну і гаразд, нехай думають, що взяли».
У такому ж ключі висловився голова Офісу президента Андрій Єрмак. «Бахмут – це Україна. Спокійно реагуйте на фейки тих, хто вигадує «перемогу», якої насправді немає», – написав він у Telegram.
ЗСУ відбили близько 20 російських атак на Бахмут протягом дня – Генштаб
Російські війська завдали двох ракетних і 28 авіаційних ударів, в тому числі випустили 17 безпілотників Shahed-136, 14 із яких були збиті – про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України увечері 4 квітня. Крім того, російські війська завдали сімох обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом доби було відбито понад 45 ворожих атак. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка», – йдеться в зведенні.
Командування вказує на те, що російські війська не припиняють штурмувати Бахмут, протягом доби Сили оборони відбили близько 20 атак.
Читайте також: Вибухова винагорода. Хто і чому міг вбити Владлена Татарського?
За зведенням, російські війська вели безуспішні наступальні дії південніше Кремінної на Луганщині, а також біля Богданівки, на Авдіївському та Мар’їнському напрямках Донецької області.
Штаб вказує на випадки привласнення російськими військовими покинутих квартир в окупованому Старобільську:
«У місті Старобільськ Луганської області, так звана окупаційна «влада» використовує представників комунальних служб для заселення військовослужбовців російських окупаційних військ в квартири та будинки, що тимчасово залишили громадяни України. Такі дії відбуваються під виглядом профілактичних перевірок показників лічильників комунальними службами», – зазначає командування.
Крім того, за даними Генштабу, почастішали випадки вивезення мирних громадян у невідомому напрямку після вибіркових перевірок мобільних телефонів.
Понад 60 атак військ РФ відбили ЗСУ за минулу добу – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Протягом доби було відбито понад 60 атак противника. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка», – йдеться в ранковому зведенні.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурмувати. Також, російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Богданівки, що на Донеччині.
Російські військові посилюють поліцейський режим на окупованій Херсонщині – Генштаб
Російські війська протягом доби завдали трьох ракетних і 21 авіаційний удар, а також здійснили понад 35 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по українських позиціях та населених пунктах, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України увечері 5 квітня.
За зведенням, Сили оборони відбили понад 40 атак на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка залишаються в центрі бойових дій.
Читайте також: «Вірю, що ми скоро зможемо зайти в Донецьк». Інтерв'ю з офіцером Донецької бригади ТрО
«На Бахмутському напрямку ворог намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурмувати. Вів безуспішні наступальні дії поблизу Богданівки та Іванівського. Підрозділи сил оборони протягом доби відбили близько 15 атак противника на зазначеній ділянці фронту», – повідомляє командування.
За даними штабу, російські війська продовжують нарощувати оборонні рубежі та позиції на Запорізькому та Херсонському напрямках.
Читайте також: Як відбуваються ближні бої з Росією?
«Російські окупанти посилюють контррозвідувальний та поліцейський режими на тимчасово зайнятій території Херсонської області. Зокрема, в Каховському районі, починаючи з 23 березня поточного року, тривають рейдові заходи збройних сил Російської Федерації з перевірки особистих телефонів у місцевого населення на наявність фото- та відеоматеріалів, а також «забороненого» контенту. Під час таких перевірок окупанти проводять обшуки в оселях місцевих жителів. В першу чергу під перевірку підпадають ті, хто здійснює телефонні дзвінки до вільної України», – йдеться в зведенні.
Генштаб звітує про: 12 авіаударів по місцях зосередження російських військ за добу, збиття вертольота Ка-52, а також ураження двох пунктів управління, двох складів боєприпасів, двох засобів протиповітряної оборони та чотирьох станцій радіоелектронної боротьби російської армії.
Зеленський після зустрічі з Дудою розповів, від чого залежить ситуація в Бахмуті
Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація в Бахмуті на Донеччині залишається найскладнішою на фронті, але українські сили перебувають у місті, а загарбники його не контролюють. Водночас, за словами Зеленського, «якщо буде момент іще гарячіших подій і небезпека, що ми можемо втратити особовий склад через оточення, обов’язково будуть відповідні правильні рішення генерала на місці».
Голова держави нагадав, що за оперативну ситуацію на Бахмутському напрямку відповідає командувач Сухопутних військ Збройних сил України, командувач ОСУВ «Хортиця» генерал-полковник Олександр Сирський, «для якого основним є збереження особового складу».
Про це президент України сказав під час зустрічі з представниками ЗМІ після переговорів із президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві.
За його словами, ситуація в місті Бахмуті і на інших ділянках фронту в Україні, де тривають важкі бої з російськими силами, залежить не тільки від героїзму українських військових, а й від швидкості й обсягів надходження військової допомоги від міжнародних партнерів.
«Найскладніша ситуація на території нашої держави – у Бахмуті. Найбільше застосування різної зброї, артилерії – саме там. Там дуже-дуже складна історія. І щоденно – дефіцит: то є артилерія, достатньо снарядів у нашої сторони, то їх менше. Це відбувається щоденно. То є успіх у якихось частинах Бахмута, ми йдемо вперед, то його немає, і ми знову відходимо на позиції. Але ми перебуваємо в Бахмуті, і ворог не контролює місто. Це ситуація на сьогодні», – сказав голова держави.
Читайте також: Битва за Донбас: головне 5 квітня (оновлюється)
Зеленський наголосив: що більше і швидше надходитимуть в Україну зброя і боєприпаси, то швидше українські військові змінюватимуть ситуацію не лише в Бахмуті, а й на інших ділянках фронту.
Водночас президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 5 квітня повідомив, що його країна планує передати Україні ще чотири літаки МіГ-29.
«Щодо літаків МіГ-29, то чотири з них із наших запасів були передані Збройним силам України. Зараз передають ще чотири. Загалом це вісім», – цитує Дуду, зокрема, видання Do Rzeczi.
За словами президента Польщі, Варшава готова передати ще шість літаків, які наразі готують.
Президент Володимир Зеленський відвідує Польщу з офіційним візитом 5 квітня.
Понад 60 російських атак відбито на фронті за добу – Генштаб ЗСУ
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Протягом минулої доби було відбито більш як 60 атак противника. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться в ранковому зведенні.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурмувати. Також, російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Богданівки та Іванівського.
Із весняним наступом ЗСУ можна буде оцінити доцільність оборони Бахмута – ISW
В американському Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували учорашню заяву президента України Володимира Зеленського, що українські військові відійдуть із Бахмута, щоб уникнути оточення, якщо це буде необхідно.
«Ще невідомо, чи українська оборона Бахмута та її ефективність при зосередженні російських сил у цьому районі варті українських втрат (і ми, ймовірно, не зможемо оцінити це, поки не спостерігатимемо за українським весняним контрнаступом)», – кажуть аналітики.
В ISW звертають увагу, що «українське військове керівництво продовжує чітко сигналізувати, що українські сили все ще не оточені та мають можливість відійти за потреби» із Бахмута.