ЗСУ поки не верифікували застосування Росією систем «Солнцепек» біля Бахмута – Череватий
Українські військові поки що не верифікували застосування російськими силами термобаричної вогнеметної системи «Солнцепек». Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода. Ранок».
Череватий, зокрема, прокоментував звіт американського Інституту вивчення війни (ISW), в якому вказують, що з геолокованих відео на Бахмутському напрямку експерти побачили ТВС (термобарична вогнева система – ред.) «Солнцепек».
«За цю добу «Солнцепек» ще не верифіковано, хоча це не новина, бо ворог з початку війни використовував свої термобаричні системи і ми знаємо їх ефект і знаємо, як вберегтись і як знищувати. Не одна установка цих систем була вже знищена протягом війни», – сказав Череватий.
Наявність «Солнцепека» біля Бахмуту може свідчити про перебування там десантників, припустили в ISW. Череватий цю інформацію підтверджує і додає, що на Бахмутському напрямку воюють й інші російські регулярні підрозділи.
«Вагнерівці вже підсилюються регулярними підрозділами ворога, повітряно-десантними підрозділами, мотострілецькими та артилерійськими. Тактику вони не змінили – діють малими тактичними групами, поки що угрупування «Вагнера» залишається головною атакуючою силою і в міській забудові особливо її не зміниш. Це тактика малих тактичних груп і вона характерна була для «Вагнера» і на полі бою, і тим більш у самій міській забудові», – каже Череватий.
За його словами, атаки біля Бахмута зменшились: раніше за добу було від 35 до 55 бойових зіткнень, а зараз від 17 до 25. Причинами цього можуть бути, як і погодні умови, так і перегрупування військ.
«Солнцепек» – це важка вогнеметна система, що знищує цілі з допомогою високої температури.
Маляр розповіла про «аналітичну роботу» навколо оборони Бахмута
Бойові дії в Бахмуті супроводжуються аналізом ситуації – про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр 6 квітня.
«Трохи привідкрию завісу – що стоїть за словами «в Бахмуті тривають бої» і як приймаються оперативні рішення. Звісно, тільки те, що дозволили військові. Бойові дії супроводжуються серйозною аналітичною роботою великої кількості людей», – написала вона.
За словами Маляр, рішення ухвалюються на основі аналізу та розрахунків, зокрема:
- оперативна ситуація на місці моніториться цілодобово
- штаби «безперервно аналізують дії противника та динаміку зміни ситуації за багатьма критеріями»
- командування оцінює ймовірні дії загрози і дії російських військ на основі отриманих даних
Як додала урядовиця, Бахмутський напрямок перебуває в зоні відповідальності Оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця», яке безперервно отримує оперативні дані та аналітику.
«Командування на основі аналізу зміни ситуації, прогнозів дій ворога та оцінки наших можливостей приймає оперативні рішення та формує задачі підрозділам. Тобто, коли ви чуєте у зведеннях слова «ситуація під контролем» – так і є», – запевнила Маляр.
ЗСУ відбили 13 російських атак на Мар’їнку протягом дня – Генштаб
Російські війська продовжують зосереджувати зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України ввечері 6 квітня.
«Протягом доби, завдяки мужності кожного воїна, було відбито більш як 20 атак загарбників. Найінтенсивніші бойові дії тривають за населені пункти Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка», – йдеться в зведенні.
Командування повідомляє про безуспішні спроби російських підрозділів наступати в районі Спірного на Лиманському напрямку, а також про «жорстокі бої» в Бахмуті. За даними штабу, українські Сили оборони відбили близько 10 атак на Бахмутському напрямку.
«На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах Новокалинового, Сєверного, Первомайського та Мар’їнки, успіху не мав. Найзапекліші бої на зазначеній ділянці тривають за Мар’їнку, де було відбито 13 ворожих атак. В той же час, обстрілів зазнали Авдіївка, Первомайське, Мар’їнка та Побєда Донецької області», – повідомляє штаб.
Читайте також: «В очах дітей – жах»: волонтерка розповіла, як вивозить людей з-під обстрілів і про причини відмов
За даними командування, через втрати російських військ медичні заклади на окупованих територіях «повністю завантажені»:
«В одному із населених пунктів Сімферопольського району тимчасово окупованої АР Крим, відзначено наметове містечко для поранених російських загарбників. Станом на 4 квітня цього року, у згаданому польовому таборі на реабілітації знаходиться близько ста військовослужбовців противника».
Генштаб звітує про шість авіаударів по місцях зосередження російських військ і техніки, ураження ракетними військами та артилерією двох районів зосередження живої сили, двох складів пально-мастильних матеріалів та станцію радіоелектронної боротьби російської армії.
Генштаб: за добу відбито понад 40 атак військ РФ, у Бахмуті – жорстокі бої
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наразі армія РФ продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«За минулу добу відбито понад 40 атак противника», – йдеться в ранковому зведенні 7 квітня.
Повідомляється, що на Бахмутському напрямку армія РФ продовжує вести наступальні дії, намагається взяти під повний контроль місто Бахмут. «Тривають жорстокі бої», – додають у штабі.
Британська розвідка оцінила успіхи військ РФ у Бахмуті
Останніми днями російські війська «набрали обертів» у битві за Бахмут на Донеччині, повідомляє Міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвідки.
Британська сторона каже, що з кінця березня 2023 року просування військ РФ значною мірою зупинилося, втім зараз Росія досягла певних успіхів і «тепер, мабуть, просунулась у центр міста і захопила західний берег річки Бахмутка».
«Ключовий маршрут постачання України трасою 0506 на захід від міста, ймовірно, перебуває під серйозною загрозою. Російські регулярні сили, ймовірно, включаючи повітряно-десантні війська, напевно, укріпилися в цьому районі, і Росія знову більш ефективно використовує артилерію в цьому секторі», – йдеться в огляді.
Повідомляється, що «існує реальна ймовірність» того, що вагнерівці і командири Міноборони РФ «призупинили свою безперервну ворожнечу та покращили співпрацю».
Череватий пояснив, чому Росія перекидає в Бахмут елітні підрозділи військ
Росія почала перекидати у Бахмут елітні підрозділи своєї армії, зокрема десантників. Причиною цього стали величезні втрати серед ПВК «Вагнер», розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
За його словами, російські підрозділи десантників, яких відправляють у Бахмут, вже також зазнали втрат – через це вони були доукомплектовані мобілізованими.
За словами речника, Росія втрачає у Бахмуті щодоби близько сотні осіб, також є поранені та важкопоранені.
«У них дуже важкі втрати, особливо зараз цей потік з в’язниць російських не дуже продовжується. Це найагресивніше угрупування, «Вагнера» саме, яке проявляло найбільшу агресивність, найбільшу динаміку атак, вони його потенціал втрачають», – підкреслив Череватий.
Сили оборони відбили 58 атак російських військ на Донбасі – Генштаб
Російські війська продовжують зосереджувати наступальні дії на чотирьох напрямках на Донбасі, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 10 квітня.
«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. За минулу добу, завдяки мужності кожного воїна, було відбито 58 атак противника на зазначених напрямках», – йдеться в зведенні.
Зокрема, командування повідомляє про «безуспішні наступальні дії» в районі на південь від Діброви на Лиманському напрямку та в районі Богданівки і Хромового на Бахмутському. У районі Бахмута українські підрозділи відбили понад 30 атак російських військ.
Читайте також: Ексофіцер «ГРУ» перейшов на бік України і бере участь у створенні «Сибірського батальйону»
«На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах Новокалинового, Бердичі, Авдіївки, Сєверного, Водяного та Мар’їнки, успіху не мав. Найзапекліші бої на зазначеній ділянці фронту тривають за Авдіївку та Мар’їнку, де було відбито понад 20 ворожих атак», – додає штаб.
За даними командування, триває примусова паспортизація на окупованій частині Запоріжжя. Так, у Токмаку окупаційна адміністрація вимагає подати паспорт громадянина України, свідоцтво про народження та відбитки пальців для отримання російського паспорта.
Генштаб звітує про завдання шістьох авіаударів по районах зосередження російських військ, а також про збиття шістьох безпілотників.
Сирський про бої за Бахмут: армія РФ перейшла до «сирійської» тактики випаленої землі
Ситуація в Бахмуті на Донеччині залишається «складною, але контрольованою», російські військові перейшли до так званої «сирійської» тактики випаленої землі, розповів командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський.
Він зазначив, що армія РФ у Бахмуті «знищує будівлі та позиції ударами авіації і вогнем артилерії».
Читайте також: Залужного хочуть зробити залежим від Резнікова? Пояснюємо, що не так в історії зі «скандальними правками»
«Наші мужні воїни своїми діями виснажили «вагнерівців», тому ворог змушений зараз залучати до боїв за Бахмут спецпризначенців та десантно-штурмові підрозділи», – проінформував Сирський.
За підсумками свого візиту на Бахмутський напрямок фронту 6 квітня він також наголосив, що «бої мають жорсткий характер із обох боків».
Упродовж дня українські військові відбили понад 20 атак військ РФ – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив про оперативну ситуацію на фронті станом на вечір 10 квітня.
Згідно зі зведенням, протягом поточної доби армія РФ здійснила 21 авіаційний та 5 ракетних ударів, 4 з яких – із ЗРК С-300 по мирному місту Краматорськ.
«Також окупанти здійснили близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, основні зусилля армія РФ зосереджує і далі на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – цієї доби було відбито понад 20 атак.
«На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії, намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, бої тривають. Протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії неподалік Богданівки та Хромового», – повідомили військові.
Генштаб підтвердив збиття російського гелікоптера Мі-24 і 6-ти БпЛА різних типів.
Українські військові за добу відбили 52 атаки російських сил на сході України, повідомив Генеральний штаб ЗСУ вранці 11 квітня.
«Незважаючи на численні втрати в техніці та живій силі, противник не відмовляється від ведення загарбницької війни. Продовжує зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби, нашими захисниками було відбито 52 атаки противника на зазначених напрямках», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, зокрема, на Лиманському напрямку російські військові протягом минулої доби вели безуспішні наступальні дії поблизу населених пунктів Макіївка, Червонопопівка та Білогорівка. На Бахмутському напрямку загарбники продовжують вести наступальні дії, намагаються взяти під повний контроль місто Бахмут, бої там тривають, йдеться у зведенні.
Читайте також: «Це не допоможе, але нехай до землі звикають» – у ЗСУ прокоментували оборонні споруди, які зводить армія РФ
«На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах населених пунктів Авдіївка, Сєверне, Невельське та Мар’їнка Донецької області, успіху не мав. Найзапекліші бої тривають за Авдіївку та Мар’їнку», – додали в командуванні.
Протягом минулої доби загарбники завдали 39 авіаційних і сім ракетних ударів, чотири з яких – із ЗРК С-300 по Краматорську, йдеться в повідомленні. Крім того, за даними Генштабу, війська РФ здійснили 47 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військових і цивільній інфраструктурі населених пунктів.
У Генштабі також наголосили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів і надалі залишається високою по всій території України.
Війська РФ перетворили частину Бахмута на Алеппо – Маляр
Російські війська перетворили частину Бахмута на сирійське місто Алеппо, яке було масштабно зруйноване внаслідок бомбардувань, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Ворог там концентрує не лише свої регулярні війська, там перебуває приватна армія «Вагнера», яка великою мірою вже знищена збройними силами України. Ворог не полишає своєї мети – взяти Бахмут. На сьогодні там точаться запеклі бої. Там серйозна використовується артилерія і авіація з боку ворога. Частину районів міста ворог перетворив на Алеппо. Вони використовують тактику повного знищення, руйнації будівель, позицій», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.
Маляр наголошує – якби українські військові не обороняли Бахмут, противник просто би йшов вглиб території України.
В ISW оцінили, скільки відсотків Бахмута контролюють війська РФ і як Міноборони Росії використовує «вагнерівців»
Міністерство оборони Росії має намір використати ПВК «Вагнер» для захоплення Бахмута на Донеччині, зводячи до мінімуму втрати серед звичайних російських сил, заявляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).
«Міністерство оборони Росії і засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин 11 квітня визнали роль один одного в операціях довкола Бахмута. Міністерство оборони Росії і Пригожин заявили, що найманці «Вагнера» складають основу для захоплення території і відштовхування українських сил у центрі Бахмута, тоді як неуточнена кількість російських повітряно-десантних елементів (ВДВ) складає підтримку на флангах «Вагнера» на північ і південь від Бахмута», – йдеться у звіті.
Читайте також: «Це тисячі трупів. Ти йдеш, повзеш по комусь»: полонені «вагнерівці» про свої втрати під Бахмутом. Ексклюзив
Аналітики зауважили, що сили російських ВДВ, ймовірно, прагнуть лише утримати фланги, а не досягти якогось значного прогресу.
«Цей розподіл сил свідчить про те, що Міноборони Росії має намір використовувати ПВК «Вагнер» для захоплення Бахмута, зводячи до мінімуму втрати серед звичайних російських сил, що підтверджує попередні оцінки ISW про те, що російське Міноборони хоче використати найманців «Вагнера» біля Бахмута, а потім зайняти їхнє місце і взяти на себе заслуги за успіх», – йдеться в повідомленні.
За оцінками ISW, російські війська займають щонайменше 30,68 квадратних кілометрів або 76,5 відсотків Бахмута.
«Однак ця площа збільшується до 34,5 квадратних кілометрів або 86,1 відсотка Бахмута, якщо врахувати всю територію Бахмута, на яку претендує Росія, включаючи суперечливі претензії», – заявили аналітики.
У Генштабі повідомили про 72 відбиті атаки військ РФ на чотирьох напрямках
Українські військові минулої доби відбили 72 атаки російських сил на чотирьох напрямках на сході України, повідомив Генеральний штаб ЗСУ вранці 12 квітня.
«Незважаючи на численні втрати в техніці та живій силі, противник не відмовляється від ведення загарбницької війни. Продовжує зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби, нашими захисниками було відбито 72 атаки противника на зазначених напрямках», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, за даними командування, на Бахмутському напрямку загарбники намагаються взяти під повний контроль місто Бахмут, бої там тривають.
Читайте також: Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)
«На Авдіївському і Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах населених пунктів Авдіївка, Первомайське, Невельське і Мар’їнка Донецької області, успіху не мав. Найзапекліші бої тривають за Мар’їнку», – йдеться в повідомленні.
У командуванні також повідомили, що протягом минулої доби російські військові завдали одного ракетного і 21 авіаційного удару, здійснили 33 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ і цивільній інфраструктурі населених пунктів.
У Генштабі наголосили, що ймовірність завдання ракетних й авіаційних ударів і надалі залишається високою по всій території України.
Генштаб: українські військові за добу відбили 45 атак сил РФ
Українські військові протягом доби відбили 45 атак збройних сил Росії, які, попри численні втрати в техніці й живій силі, продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках, повідомив Генеральний штаб ЗСУ вранці 13 квітня.
Зокрема, за повідомленням, на Лиманському напрямку протягом доби загарбники вели «безуспішні наступальні дії» в районі Білогорівки.
«На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії, намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, бої тривають. Протягом минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії в районі північніше населеного пункту Хромове та біля Богданівки і Предтечиного… На Авдіївському і Мар’їнському напрямках противник вів безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Сєверне, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка Донецької області. Найзапекліші бої тривають за Мар’їнку», – йдеться в повідомленні.
У Генштабі також повідомили, що протягом минулої доби російські війська завдали два ракетних і 32 авіаційних удари, здійснили понад 40 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ і цивільній інфраструктурі населених пунктів, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільних громадян. Зокрема, дві російські ракети, випущені із ЗРК С-300, влучили в об’єкти цивільної інфраструктури Слов’янська, додали в командуванні.
Генштаб про втрати РФ у районі Бахмута: 4500 осіб лише за два тижні
Російська армія в районі Бахмута за два тижні втратила убитими і пораненими майже 4500 «вагнерівців» і військовослужбовців звичайних сил, заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.
За його словами, військово-політичне керівництво Росії не зважає на значні втрати. Також, зауважив Громов, у деяких підрозділах армії РФ мобілізовані військові масово відмовляються від участі в бойових діях, при цьому над «відмовниками» проводять «жорстокі незаконні розправи»: зокрема, їх саджають у «ями» для здійснення фізичного і психологічного тиску, а для «найбільш непокірних» влаштована катівня.
Читайте також: «Це тисячі трупів. Ти йдеш, повзеш по комусь»: полонені «вагнерівці» про свої втрати під Бахмутом. Ексклюзив
Представник Генштабу ЗСУ повідомив, що щодоби в районі Бахмута загарбники здійснюють до пів сотні спроб штурмів.
«На сьогодні найважчим залишається Бахмутський напрямок, де противник продовжує наступальні дії в центральній частині Бахмуту, а також у напрямку населених пунктів Богданівка й Іванківське з метою оточення міста з півночі й півдня. З метою посилення наступального потенціалу в район Бахмута з Авдіївського напрямку переміщено частину сил і засобів ворога. Щодоби в районі Бахмута противник здійснює від 40 до 50 наступальних спроб штурмових дій, здійснює понад 500 обстрілів із використанням усього спектра наявного озброєння», – сказав Громов на брифінгу 13 квітня.