Череватий про Бахмут: війська РФ не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення ЗСУ
Російські війська не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення ЗСУ, все необхідне доставляється українським військам у Бахмуті, повідомив речник Східного угруповання Збройних сил Сергій Череватий.
«Бахмут продовжує бути одним із головних напрямків удару противника – там вони 197 разів завдавали ударів ствольно-реактивною артилерією по наших позиціях, сталося 42 бойові зіткнення. Ворог потужно втратив за цю добу в особовому складі: 277 ворогів убито, 258 дістали поранень різного ступеню. Бойові дії відбувалися в районі Спірного, Красної Гори, Парасковіївки, Бахмута, Кліщіївки», – розповів він в ефірі національного телемарафону 31 січня.
За його словами, війська РФ не змогли перерізати трасу, якою йде забезпечення українських захисників у Бахмуті.
«Поки що це їм не вдається. Робиться все, щоб вони якраз не змогли перекрити рух нашим підрозділам. До Бахмута доставляються всі необхідні боєприпаси, спорядження, їжа, амуніція», – сказав Череватий, відповідаючи на запитання, чи вдалося військам РФ перекрити трасу.
Днями російська сторона заявила, що її сили частково контролюють трасу Часів Яр – Бахмут, якою здійснюється постачання українських військ.
Росія заявляє про захоплення села Благодатне поблизу Бахмута. Київ це не підтверджує
У Міноборони РФ заявляють, що російські сили захопили Благодатне на Донеччині.
У російській ПВК «Вагнера» днями також заявили, що її підрозділи взяли під контроль Благодатне.
Українська сторона наразі цю заяву Москви не коментує.
Востаннє про російський обстріл Благодатного на Бахмутському напрямку у своєму зведенні Генштаб ЗСУ повідомляв ввечері 27 січня.
Село Благодатне розташоване на північ від Бахмута, який залишається головною гарячою точкою на фронті. Бої за місто, в яких з російської сторони значну роль відіграють найманці угруповання Євгена Пригожина, триває з липня 2022 року. Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.
ISW визнав неточність грудневого прогнозу про «кульмінацію» наступу на Бахмут
Перекидання російських конвенційних військ на Бахмутський фронт компенсував кульмінацію наступу найманців компанії «Вагнер» та зберіг російську ініціативу в операціях біля міста. Про це йдеться в останньому звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).
«Прогноз ISW від 27 грудня, за яким російський наступ на Бахмут сягав кульмінації, виявився неточним. Наступ «групи Вагнера» сягнув кульмінації, як оцінив ISW 28 січня, але російське командування направило достатню кількість звичайних підрозділів для його активізації, таким чином запобігши загальній кульмінації наступу на Бахмут, який триває», – йдеться в звіті.
Читайте також: Битва за Донбас: головне (оновлюється)
Інститут посилається на українських командувачів, які підтвердили участь «супер-кваліфікованих» російських військових у наступі на Бахмут, де вони підтримують сили ПВК «Вагнер».
Водночас Інститут не передбачає «неминучого падіння» Бахмуту, хоча припускає, що українське командування може відвести з нього війська, аби уникнути неприйнятних втрат.
«Надзвичайно малоймовірно, що російські війська зможуть несподівано оточити українські сили в Бахмуті. (Командувач українського підрозділу в Бахмуті Денис – ред.) Ярославський зазначив, що українські військові контрольовано відведуть сили з Бахмута, аби врятувати життя українських військових, можливо, якщо українське командування оцінюватиме ризик оточення міста як неуникний», – повідомляють аналітики.
Водночас Інститут зазначає, що Міністерство оборони Росії може намагатися замінити найманців «Вагнера» під Бахмутом звичайними російськими військами, аби показати російську армію єдиною переможницею, якщо їй зрештою вдасться захопити місто.
ISW припустив, що наступ на Бахмут сягнув своєї кульмінації, наприкінці грудня 2022 року, проте місто досі залишається місцем найбільш запеклого протистояння.
Російські війська зазнають «великих втрат» на Лиманському та Бахмутському напрямках – ЗСУ
Російська армія завдала п’ятьох авіаційних і шістьох ракетних ударів по Україні, а також 65 разів обстріляла українські населені пункти, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 лютого.
«Ураження зазнала цивільна інфраструктура населених пунктів Сумської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей… Противник не припиняє наступальних дій на Лиманському та Бахмутському напрямках. Зазнає великих втрат. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – йдеться в повідомленні.
Армія РФ активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу – Генштаб ЗСУ
Генштаб Збройних сил України озвучив ситуацію на фронті станом на вечір 1 лютого.
«Ворог активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу. Незважаючи на великі втрати, продовжує спроби наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – йдеться в повідомленні Генштабу.
Повідомляється, що підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили 3 райони зосередження живої сили та пункт управління військ РФ.
Перевірити ці дані з інших джерел в умовах війни неможливо. Російська сторона про втрати не повідомляє.
Попри втрати, російська армія продовжує спроби наступу на чотирьох напрямках – Генштаб
Протягом попередньої доби російські війська завдали шістьох ракетних ударів по Україні, з них чотири – по цивільній інфраструктурі Слов’янська, Краматорська та Дружківки Донецької області, а також 4 авіаційних удари і 73 обстріли з реактивних систем залпового вогню. Про це повідомляє в зведенні вранці 2 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.
«Ворог активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу. Незважаючи на великі втрати, продовжує спроби наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – додає штаб.
Крім того, Сили оборони України відбили російські атаки в районах Новоселівського, Площанки, Невського, Червонопопівки, Діброви, Кузьминого і Білогорівки Луганської області, а також Спірного, Білогорівки, Васюківки, Благодатного, Красної Гори, Бахмута і Кліщіївки на Донеччині.
Путін наказав захопити Донбас до березня – розвідка
Президент Росії Володимир Путін наказав захопити території Донецької та Луганської областей до березня, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Черняк.
Про це він розповів виданню Kyiv Post, цитує пресслужба ГУР. За словами Черняка, є ознаки підготовки Росії до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу країни.
«Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей», – заявив Черняк.
Читайте також: Залужний і Єрмак обговорили можливі подальші дії Росії із Салліваном і Міллі
Крім того, представник розвідки зазначив, що Росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів і не має достатніх сил, аби почати найближчими тижнями масований наступ на Україну з цього напрямку.
«Немає загрози залучення Білорусі до повномасштабного вторгнення на боці Росії проти України, але це також, безумовно, ризики, які ми повинні враховувати», – додав він.
Армія РФ посилює свої війська, готуючись до наступу – Генштаб
Генштаб Збройних сил України озвучив ситуацію на фронті станом на вечір 2 лютого.
«Противник продовжує активну розвідку та підготовку до наступу на окремих напрямках, здійснюючи заходи посилення своїх військ. Тривають наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Ворог зазнає великих втрат, особливо в особовому складі. На інших напрямках окупанти обороняються», – йдеться в повідомленні Генштабу.
Повідомляється, що також на тимчасово окупованих територіях Донецької області Росія готується до прихованої мобілізації.
«Зокрема, у місті Горлівка всі бюджетні та комунальні установи отримали наказ подати до окупаційного військового комісаріату списки осіб, які мають бронь. Усі ці люди будуть розглядатися спеціальними комісіями ворога з подальшим призовом на військову службу до лав противника. В районі Тавільжанки Куп’янського району Харківщини, противник готується до руйнування дорожньої інфраструктури, мінування мостів, дамб та переїздів», – йдеться в повідомленні.
Біля Бахмута було понад 20 бойових зіткнень, «дуже активним» залишається напрямок Лиману – Череватий
Російські війська продовжують намагатися прорвати оборону на Бахмутському напрямку, тут відбулося понад 20 бойових зіткнень, повідомив речник Східного угруповання Збройних сил Сергій Череватий.
«Ворог продовжує намагалися прорвати нашу оборону на Бахмутському напрямку. В районі населених пунктів Спірне, Благодатне, Кліщівка, Красна Гора, Бахмут проводив атакувальні дії, 107 разів обстрілявши за добу різними типами артилерії. Відбулося 23 бойових зіткнень на Бахмутському напрямку. Він втратив 127 людей вбитими, 137 ворогів поранено», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За його словами, «дуже активним» залишається напрямок Лиману.
«Зокрема ця доба була рекордною за кількістю артилерійських обстрілів – 374 обстріли і 20 боєзіткнень», – додав Череватий.
Генштаб: попри значні втрати, війська РФ не зупиняють наступу на 4 напрямках
Російські війська, зазнаючи великих втрат, не припиняють наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Новопавлівському напрямках, повідомив у ранковому зведенні 3 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.
У Генштабі повідомили, що за минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки загарбників у районах десяти населених пунктів: Стельмахівка, Невське і Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Миколаївка, Красна Гора, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське і Курдюмівка на Донеччині.
Дивіться також: Путін наказав взяти Донбас до березня: яким буде новий удар Росії?
«Російська Федерація не полишає намірів знищити критичну інфраструктуру нашої держави, продовжує завдавати ударів по цивільних об’єктах і помешканнях мирного населення. Протягом минулої доби противник завдав 4 ракетних, 2 з них – по цивільній інфраструктурі міста Краматорськ Донецької області, а також 5 авіаційних ударів. Здійснив понад 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по цивільних об’єктах Херсонщини та Миколаївщини. Від ворожих ударів загинули та отримали поранення мирні громадяни», – йдеться в повідомленні.
У командуванні наголосили, що загроза подальших російських авіаційних і ракетних ударів по всій території України залишається високою.
Зеленський каже, що за Бахмут будемо «боротися, скільки зможемо», і нагадує про далекобійну зброю
Президент України Володимир Зеленський заявив, що виведення українських військ із Бахмута не буде.
«Здавати Бахмут ніхто не буде. Будемо боротися, скільки зможемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею», – заявив Зеленський на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС, відповідаючи на запитання журналістів.
«Якщо буде пришвидшене надання зброї, а саме далекобійної, ми не тільки не відійдемо від Бахмута, ми почнемо деокупувати Донбас, який був окупований з 2014 року», – додав він.
Генштаб ЗСУ повідомляє про «велику небезпеку» ударів військ РФ та їхній наступ на чотирьох напрямках
Російські війська, попри втрати, продовжують вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, повідомляє у вечірньому зведенні 3 лютого Генеральний штаб ЗСУ.
У штабі також наголошують про «велику небезпеку» подальших російських авіаційних та ракетних ударів по всій території України.
На Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському напрямках російських обстрілів зазнали Спірне, Веселе, Білогорівка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Дружба, Тоненьке, Водяне, Георгіївка, Мар’їнка, Нескучне, Богоявленка та Вугледар, повідомляю у Генштабі.
За повідомленням, українська авіація протягом доби завдала чотири удари по районах зосередження російських сил та один по позиції ЗРК.
Українські військові за добу відбили атаки сил РФ біля 9 населених пунктів – Генштаб
Українські військові за минулу добу відбили атаки російських сил у районах населених пунктів Греківка, Невське, Кремінна і Діброва Луганської області та Верхньокам’янське, Красна Гора, Парасковіївка, Бахмут і Іванівське Донецької області, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у ранковому зведенні 4 лютого.
«Противник продовжує наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, зазнає великих втрат», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, протягом минулої доби загарбники завдали 20 авіаційних і три ракетні удари, зокрема, по цивільній інфраструктурі Харківської й Миколаївської областей, внаслідок чого є жертви серед цивільного населення, а також здійснили понад 90 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Війська РФ кинули всі сили на прорив оборони та оточення Бахмута – Маляр
Цього тижня війська РФ всіма силами намагались прорвати оборону Бахмуту та посилити наступ на Лиманському напрямку, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
За словами Маляр, якщо підсумувати всі офіційні зведення з фронту цього тижня й коротко підсумувати, то можна помітити, що військам РФ не вдалось просунутись на Лиманському та Бахмутському напрямках.
«Цього тижня російські окупаційні війська кинули всі сили на прорив нашої оборони та оточення Бахмута, розгорнули потужні наступальні дії на Лиманському напрямку», – пояснила вона.
Читайте також: «Війна до останнього росіянина». Де готується наступати армія РФ?
Проте вона наголосила, що завдяки стійкості українських військових успіху армія РФ не досягла.
Російські військові намагаються наступати на п’яти напрямках та вербують засуджених жінок – Генштаб ЗСУ
Армія РФ проводить перегрупування на окремих напрямках та намагається наступати у Донецькій та Харківській областях, йдеться в вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ 4 лютого.
«Основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Протягом доби ворог здійснив дев’ять обстрілів із реактивних систем залпового вогню», – зазначили в Генштабі.
Також, за словами військових, аби поповнити втрати в живій силі, окупанти намагаються залучити до участі в бойових діях засуджених жінок.
«Впродовж тижня окупанти завербували близько 50 осіб із жіночої виправної колонії міста Сніжне тимчасово окупованої території Донецької області. Також відомо, що їх направлено на територію Російської Федерації для проходження підготовки», – уточнили в Генштабі ЗСУ.
Відомо, що протягом доби українська авіація завдала три удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили пункт управління, два райони зосередження живої сили армії РФ, зенітно-ракетний комплекс та склад пально-мастильних матеріалів.
Українські військові відбили атаки сил РФ поблизу 9 населених пунктів на Донбасі – Генштаб
За минулу добу українські військові відбили атаки сил РФ поблизу девʼяти населених пунктів у Луганській і Донецькій областях, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у ранковому зведенні 5 лютого.
«Російська Федерація зосереджує зусилля на ведені наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Відзначаються випадки відмов брати участь у бойових діях мобілізованими російськими військовослужбовцями. Станом на 3 лютого із Луганської області на територію Російської Федерації повернуто до 600 осіб зазначеної категорії», – йдеться в повідомлення.
Упродовж доби російські військові здійснили 61 обстріл із реактивних систем залпового вогню, зокрема і по цивільній інфраструктурі Херсона.
Українська авіація впродовж минулої доби завдала пʼять ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також два удари по зенітно-ракетних комплексах. Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили пункт управління, три райони зосередження живої сили противника, зенітно-ракетний комплекс та склад пально-мастильних матеріалів.
За добу армія Росії здійснила чотири ракетних удари та 40 обстрілів із РСЗВ – зведення Генштабу ЗСУ
Війська РФ намагаються вести наступ на п’яти напрямках фронту на сході Україні, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ в неділю, 5 лютого.
«Росіяни продовжують проводити перегрупування на окремих напрямках. Основні зусилля зосереджують на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках», – зазначають у Генштабі.
Також, за інформацією українських військових, протягом доби армія РФ завдала чотирьох ракетних ударів, два із яких по цивільній інфраструктурі Харкова. Внаслідок атаки було вщент зруйновано п’ятиповерхову будівлю вищого навчального закладу, є п’ятеро поранених серед мирного населення.
Читайте також: Підготовка наступу: як українську армію змінять західні танки?
«Ще дві російських ракети прилетіли по Дружківці Донецької області. Там пошкоджено чотири багатоповерхівки і дитячий садочок, четверо людей отримали поранення різного ступеню тяжкості», – наголошує Генштаб ЗСУ.
Відомо, що окупанти здійснили понад 40 обстрілів із РСЗВ, зокрема, по цивільних об’єктах Херсона. Снаряди армії РФ пошкодили житлові будинки, є загиблі та поранені, уточнили в ЗСУ.
«Окупанти продовжують залучати медичний персонал з Росії через масштабні втрати в Україні. Так, у Покровському Луганської області, на території місцевої амбулаторії, вони розгорнули польовий шпиталь з російським медичним персоналом та хірургами», – підсумували в Генштабі.
У Генштабі назвали 5 напрямків, де війська РФ ведуть наступальні дії
Російські війська протягом минулої доби основні зусилля зосереджували на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Новопавлівському напрямках, йдеться у ранковому зведенні 6 лютого Генерального штабу Збройних сил України.
«Під час бойових дій в районі міста Бахмут відзначається повна відсутність координації та взаємодії серед військовослужбовців російських окупаційних військ та найманців так званої «ПВК Вагнера», – йдеться в повідомленні.
Протягом минулої доби, за даними Генштабу, українські сили відбили атаки загарбників у районах 14 населених пунктів: Верхньокам’янське, Васюківка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Кам’янка, Сєверне, Первомайське, Веселе, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка Донецької області.
«У той же час противник завдав чотири ракетних удари по цивільній інфраструктурі Харкова і Дружківки на Доннеччині та здійснив 56 обстрілів із реактивних систем залпового вогню, зокрема, по цивільних об’єктах Херсона. Є загиблі та поранені», – йдеться у ранковому зведенні.
У командуванні також наголосили, що високою залишається загроза подальших російських авіаційних і ракетних ударів по всій території України.
Бахмут захищений інженерними загородженнями і природним ландшафтом – Сирський
Бахмут і Бахмутський район «готувалися до оборони завчасно» – про це заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, цитує пресслужба Сухопутних військ.
«Ця місцевість має певні особливості рельєфу. Місто оточене панівними висотами та пагорбами, які самі по собі є перешкодою для ворога. Продумана система інженерних загороджень, у поєднанні з природним ландшафтом, перетворили цей район на справжню неприступну фортецю, біля стін якої знайшла смерть не одна тисяча ворогів», – заявив Сирський.
Читайте також: «Останній великий бій» Путіна. На що здатні мобілізовані РФ у разі наступу
Він додав, що українські війська використовують як інженерні, так і природні можливості, щоб «знищувати найкращі підрозділи противника».
«Протидіємо» – Зеленський про спроби військ РФ оточити Бахмут і зламати оборону ЗСУ
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна протидіє спробам російських військ оточити Бахмут і зламати оборону міста.
«Особлива увага – Бахмуту, нашому захисту. Спробам окупанта оточити місто й зламати там оборону. Протидіємо. Я дякую кожному воїну, який своєю стійкістю забезпечує протидію. Окремо сьогодні відзначу бійців 54-ї та 93-ї окремих механізованих бригад, 15-го окремого батальйону 128-ї гірсько-штурмової бригади. Дякую вам, воїни, за вашу хоробрість та незламність! За дуже потрібну Україні стійкість», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні.