Доступність посилання

ТОП новини

Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

Війська РФ проводять перегрупування на окремих напрямках – Генштаб

Російські війська продовжують проводити перегрупування на окремих напрямках, а основні зусилля зосереджують на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Новопавлівському напрямках, повідомив у ранковому зведенні 7 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.

У Генштабі повідомили, що за минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки загарбників у районах 10 населених пунктів: Новоселівське, Кремінна і Діброва Луганської області та Верхньокам’янське, Веселе, Залізнянське, Красна Гора, Бахмут, Іванівське і Парасковіївка Донецької області.

«Протягом минулої доби противник завдав 6 ракетних і 24 авіаційних ударів. Здійснив 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, по цивільних об’єктах Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Херсонської областей, є жертви серед цивільного населення», – йдеться в повідомленні.

Голова ОВА про ситуацію в Бахмуті: не виключаємо будь-які сценарії

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявив, що не виключає «будь-які сценарії» в ситуації довкола Бахмута.

«Не виключаємо ми будь-які сценарії. Але діємо виключно по вертикалі. Всі військові перебувають на рубежах захисту. І вживаються всі максимальні заходи, щоб цього не відбулося», – сказав Кириленко в інтерв’ю Радіо Свобода, відповідаючи на запитання про те, що чи готується він можливого захоплення Бахмута російськими військами.

При цьому він наголосив, що зараз Бахмут «тримається».

«Але, звичайно, з урахуванням того, що для ЗСУ, для військового командування захист рідної землі, територій, суверенітету держави, безумовно, є найвищим пріоритетом, але при цьому ми розуміємо, що життя та здоров’я наших захисників є одним з основних пріоритетів. Тому, вибачте, використовувати захисників, як гарматне м’ясо, ніхто не буде. Наразі Бахмут тримається. Ми робимо все можливе, щоб якомога більше знищити ворога, щоб його наступальний пил був загашений», – наголосив Кириленко.

Щодо намірів Росії захопити до березня Донецьку область, то голова ОВА зауважив, що, з одного боку, не варто «недооцінювати ворога», «але ми повинні також керуватися фактами і розуміти реалії сьогодення».

Прикордонники: в небі над Бахмутом збили російський штурмовик

Українські прикордонники збили російський літак Су-25 у районі Бахмута Донецької області, повідомила пресслужба Державної прикордонної служби в телеграмі.

«Ворожий штурмовик прикривав із повітря піхоту, яка наступала на лінію оборони захисників. Прикордонник відкрив вогонь із ПЗРК і збив російський бойовий літак, попередньо Су-25. Літак від влучання ракети загорівся й впав, доля пілота наразі невідома», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 7 лютого російські сили втратили 294 літаки під час війни проти України.

Росія свої втрати у війні не коментує.

Українські військові за добу відбили атаки сил РФ біля 22 населених пунктів – Генштаб

Українські військові за минулу добу відбили атаки російських сил у районі 22 населених пунктів на сході України, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

«За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Новоселівське, Червонопопівка, Шипилівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Федорівка, Оріхово-Василівка, Дубово-Василівка, Спірне, Виїмка, Бахмут, Красна Гора, Парасковіївка, Іванівське, Часів Яр, Кам’янка, Водяне, Первомайське, Красногорівка, Авдіївка, Мар’їнка і Богоявленка Донецької області», – йдеться в ранковому зведенні 8 лютого.

Читайте також: Підготовка наступу: як українську армію змінять західні танки?

У Генштабі повідомили, що загарбники, намагаючись взяти під повний контроль Донецьку і Луганську області, продовжують зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Новопавлівському напрямках, у районах населених пунктів Кремінна, Бахмут, Авдіївка, Опитне, Мар’їнка і Вугледар.

У командуванні заявили, що російські війська при цьому зазнають «значних втрат, особливо у живій силі». Росія дані про втрати зазвичай не коментує

Генштаб: українські військові за добу відбили атаки сил РФ біля 19 населених пунктів

Українські військові минулої доби відбили атаки російських сил у районах 19 населених пунктів у трьох областях, повідомив вранці 9 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.

Це – Стельмахівка, Білогорівка Луганської області; Виїмка, Федорівка, Бахмут, Красна Гора, Парасковіївка, Іванівське, Часів Яр, Новокалинове, Водяне, Первомайське, Веселе, Красногорівка, Авдіївка, Мар’їнка, Богоявленка і Пречистівка Донецької області та Новоандріївка на Запоріжжі.

«Противник, намагаючись взяти під повний контроль Донецьку та Луганську області, продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Новопавлівському напрямках в районах Кремінної, Бахмуту, Авдіївки, Опитного, Мар’їнки і Вугледара. Активно застосовує оперативно-тактичну й армійську авіацію для завдання ударів по позиціях наших військ», – йдеться в повідомленні.

Сирський: Бахмут – на вістрі зусиль військ РФ

Бахмут зараз перебуває на вістрі зусиль російських військ, Збройні Сили України мають показати, що «готові дати відсіч будь-якому противнику», заявив командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

«Хочу сказати вам: «Дякую, вам випала нелегка доля боронити Бахмут, який зараз перебуває на вістрі всіх зусиль противника». Ми маємо показати, що вони неспроможні, незважаючи на їхню кількість та їхнє озброєння... Ми повинні показати, що ЗСУ, незважаючи на те, що ми зараз обороняємося, готові дати відсіч будь-якому противнику», – заявив він під час відвідин підрозділів на передових позиціях фронту, де тривають найзапекліші бої.

Генштаб: війська РФ ведуть наступ на 5 напрямках на сході, активно застосовують авіацію

Російські війська продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Новопавлівському напрямках в районах Кремінної, Бахмуту, Авдіївки, Опитного, Мар’їнки і Вугледару, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Як йдеться в ранковому зведенні 10 лютого, загарбники «активно застосовують» оперативно-тактичну й армійську авіацію для завдання ударів по позиціях українських військ.

«За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Гряниківка і Масютівка Харківської області; Стельмахівка і Діброва – Луганської та Федорівка, Красна Гора, Бахмут, Іванівське, Авдіївка, Красногорівка, Парасковіївка і Пречистівка на Донеччині», – повідомили у командуванні.

За даними Генштабу, протягом минулої доби російські війська завдали 52 авіаційних і шість ракетних ударів, два з яких – по цивільній інфраструктурі міста Краматорська Донецької області, а також здійснили 63 обстріли з реактивних систем залпового вогню, зокрема по цивільній інфраструктурі Донецької і Херсонської областей.

Українська влада неодноразово заявляла, що протягом найближчих днів Росія планує розпочати новий масштабний наступ. Як пише Financial Times у матеріалі від 5 лютого, Київ отримав «дуже надійні дані розвідки» про намір РФ піти у новий наступ. 9 лютого американський Інститут вивчення війни повідомив, що Росія вже розпочала велику наступальну операцію в Луганській області.

Раніше в українській розвідці заявляли, що Путін поставив завдання своїм військовим до березня захопити всю територію Луганської і Донецької областей.

Британська розвідка заявила про «тактичні успіхи» сил РФ у двох ключових секторах

Розвідка Великої Британії заявляє, що від 7 лютого російські війська, ймовірно, досягли тактичних успіхів у двох ключових секторах.

«На північній околиці Бахмута на Донбасі сили групи «Вагнер» просунулися на 2-3 кілометри далі на захід, контролюючи сільську місцевість поблизу магістралі М-03, що веде до міста. Російські війська все більше домінують на північних підступах до Бахмута. На півдні російські підрозділи просунулися довкола західної околиці міста Вугледар, де вони відновили наступальні операції наприкінці січня 2023 року», – йдеться в повідомленні, поширеному Міноборони Британії.

При цьому, у розвідці наголошують, що російські підрозділи, ймовірно, зазнали особливо значних втрат навколо Вугледара, оскільки були залучені недосвідчені підрозділи.

«Ймовірно, російські війська втекли і залишили щонайменше 30 майже неушкоджених броньованих машин під час одного інциденту після невдалого штурму», – додали в розвідці.

ЗСУ відбили сім атак, війська РФ використовують «мобільні крематорії» – Генштаб ЗСУ

Протягом доби 10 лютого війська РФ продовжували вести наступальні дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, а також запустили роботу пересувних крематоріїв, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

За інформацією військових, Сили оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Кремінна, Шипилівка та Білогорівка Луганської області та Червона Гора, Бахмут, Іванівське та Парасковіївка Донецької області.

«Натомість ворог продовжує утримувати свої підрозділи у прикордонних районах з Україною, не припиняє здійснювати артилерійські обстріли позицій наших військ, а також населених пунктів поблизу лінії зіткнення», – зазначають у Генштабі.

Читайте також: «Ми зараз як у «сталкері»: евакуація пенсійного архіву з Бахмуту

«За даними Генштабу, у Мелітополі колаборантам, які працюють в окупаційній адміністрації, запропоновано зректися громадянства України, написавши відповідну заяву. В окремих населених пунктах тимчасово зайнятої Запорізької області російські окупанти продовжують чинити тиск на місцевих жителів, вводять комендантський годинник, проводять перевірки приміщень», – зазначають у Генштабі.

Відомо, що авіація Сил оборони минулої доби завдала 12 ударів по районах зосередження військ РФ, а також чотири удари по позиціях їхніх зенітно-ракетних комплексів.

«Підрозділи ракетних військ та артилерії вразили два райони зосередження живої сили, склад боєприпасів, позицію зенітно-ракетного комплексу, а також три інші важливі об’єкти противника», – підсумували українські військові вранці 11 лютого.

Війська РФ продовжують спроби вийти на адмінкордони Луганської та Донецької областей – Генштаб

Російська армія попри значні втрати не відмовляється від намірів вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, йдеться у вечірньому зведенні Генштабу Збройних сил України.

Повідомляється, що війська РФ продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, здійснюючи посилення військ на Лиманському та Бахмутському напрямках.

«Ворог продовжує утримувати свої підрозділи у прикордонних Україною районах, тривають заходи бойової підготовки. Противник не припиняє артилерійських обстрілів позицій наших військ, а також населених пунктів поблизу лінії зіткнення», – йдеться в повідомленні.

ЗСУ відбили 11 атак російської армії в Донецькій та Луганській областях – Генштаб

Українським військовим впродовж доби вдалось відбити 11 атак армії РФ у Луганській та Донецькій областях, йдеться в ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ в неділю, 12 лютого.

«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на наступальних діях на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Активно застосовує оперативно-тактичну та армійську авіацію для завдання ударів по позиціях наших військ», – зазначили у Генштабі.

Також відомо, що за минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Білогорівки і Серебрянського лісництва Луганської області та Торського, Федорівки, Бахмута, Іванівського, Часового Яру, Первомайського, Побєди, Мар’їнки і Вугледара Донецької області.

Читайте також: Секретар РНБО заявив, що у російської армії «з великим наступом вже великі проблеми»

«Авіація Сил оборони завдала 19 ударів по районах зосередження окупантів, а також два удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів», – пише Генштаб ЗСУ.

Крім того, бійцям ЗСУ вдалось збити літак Су-25 та БПЛА типу «Орлан». Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 14 районів зосередження живої сили російської армії та зенітно-ракетний комплекс, додали в Генштабі.

За минулу добу українські військові відбили атаки військ РФ поблизу населених пунктів Гряниківка Харківської області, Кремінна і Білогорівка на Луганщині, Виїмка, Федорівка, Васюківка, Бахмут, Іванівське і Кліщіївка Донецької області та Залізничне на Запоріжжі. Про це 13 лютого йдеться в ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«Противник завдав чотири ракетних удари та здійснив 85 обстрілів з реактивних систем залпового вогню», – ідеться в повідомленні.

За цими ж даними, авіація Сил оборони України впродовж минулої доби завдала вісім ударів по районах зосередження військ РФ, а також три удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів. Українські ракетники і артилеристи уразили 10 районів зосередження живої сили, одну позицію протиповітряної оборони та три склади боєприпасів противника.

Росія каже про окупацію села Красна Гора поблизу Бахмута. У ЗСУ відреагували

Заяви російської сторони про захоплення населеного пункту Красна Гора поблизу Бахмута «не відповідають дійсності», заявив CNN речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

«Там тривають бої. Ми тримаємо це під контролем», – сказав він.

За його словами, Бахмут залишається центром основних атак Росії.

«На Бахмутському напрямку ворог здійснив 85 обстрілів. Бойових дій було 33. У районі міста Бахмут 25 обстрілів та 19 бойових дій», – сказав Череватий, додавши, що Україна має можливість постачати зброю, продовольство, техніку, медикаменти та евакуювати звідти поранених.

Раніше 13 лютого у Міноборони РФ заявили, що російські війська захопили населений пункт Красна Гора на Донеччині.

ЗСУ відбили російські атаки біля 12 населених пунктів на Донбасі та Харківщині – Генштаб

Російські війська завдали двох ракетних і 32 авіаційних удари по Україні, а також здійснили 55 обстрілів з реактивних систем залпового вогню за попередню добу – про це йдеться в ранковому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 14 лютого.

Основні зусилля російської армії й надалі зосереджені Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Читайте також: «Не буде ніякої швидкої перемоги, а буде важка перемога» ‒ Марія Берлінська

«(Російська армія – ред.) зазнає значних втрат. Збройні Сили України вживають додаткових заходів для посилення оборони. За минулу добу підрозділи наші воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Гряниківка Харківської області; Невське, Кремінна, Кузьмине, Шипилівка і Білогорівка – Луганської та Федорівка, Парасковіївка, Бахмут, Водяне, Мар’їнка і Побєда на Донеччині», – йдеться в зведенні.

Розвідка Британії: російські найманці могли просунутися під Бахмутом, але «не мають великого прогресу»

Протягом останніх трьох днів найманці ПВК «Вагнер» «майже напевно» досягли невеликого поступу на околиця Бахмуту, в тому числі в селищі Красна Гора – про це повідомляє розвідка Великої Британії, яку цитує Міністерство оборони країни.

«Проте організована українська оборона в цьому районі триває. Тактичне російське просування на південь від міста, ймовірно, не має великого прогресу», – йдеться в зведенні.

У секторі Кремінної та Сватового на Луганщині, повідомляє розвідка, російські війська продовжують спроби наступу, хоча кожна локальна атака є недостатньо масштабною для значного прориву.

«Росія, ймовірно, має на меті повернути деякі території, які українські сили змогли звільнити в вересні-листопаді 2022 року: існує реалістична можливість, що їхньою найближчою метою є просування на захід до річки Жеребець», – припускає відомство.

За його висновками, поточна оперативна картина свідчить, що російська армія отримує накази просуватися в більшості секторів, але не «накопичила достатньої бойової потужності на жодному напрямку для досягнення вирішального ефекту».

У ЗСУ розповіли, яка ситуація на Бахмутському напрямку

Динаміка атак на Бахмутському напрямку «продовжує залишатися напруженою», за добу було 17 боєзіткнень біля Бахмуту, повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

«Наступ на нашому напрямку почався вже давно. Понад півроку тривають жорсткі і криваві атаки ворога. Наприклад, на Бахмутському напрямку, де зосереджений головний напрямок у дару, – 234 обстріли відбулося лише за цю добу, 37 боєзіткнень на всій ділянці Бахмутського фронту. 70 обстрілів і 17 боєзіткнень лише в районі самого міста. При цьому 205 агресорів було вибито і 219 поранено. Щодоби амплітуда атак однакова – від 35 до 50. Динаміка продовжує залишатися напруженою», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, противник має достатньо ресурсів для продовження атак, але зараз вогневі удари війська РФ концентрують лише на напрямках, на яких вони насамперед зосереджують свої зусилля.

Засновник угруповання «Вагнера» визнав, що Бахмут «не буде взятий завтра»

Захоплення російськими силами міста Бахмут не є невідворотним, Збройні сили України чинять потужний опір, заявив 14 лютого засновник угруповання «приватна військова компанія Вагнера» Євген Пригожин.

«За всіма напрямками противник активізується, підтягує нові й нові резерви. Щодня від 300 до 500 нових бійців підходять до Бахмута на всіх напрямках. Вогонь артилерії посилюється з кожним днем… Звідки беруться розповіді про якесь оточення та ще про щось – взагалі не зрозуміло», – публікує слова Пригожина наближений до нього телеграм-канал.

За його словами, «Бахмут завтра не буде взятий, бо йде важкий опір та перемелювання». «Тому розмірковувати і деморалізувати всіх своїми нездійсненими обіцянками абсолютно немає сенсу», – визнає засновник угруповання.

Українські військові вказують, що ситуація на Бахмутському напрямку «продовжує залишатися напруженою», за добу було 17 бойових сутичок біля міста, повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

«Наступ на нашому напрямку почався вже давно. Понад півроку тривають жорсткі і криваві атаки ворога… Щодоби амплітуда атак однакова – від 35 до 50», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Війська РФ продовжують зосереджувати «основні зусилля» на п’яти напрямках – Генштаб ЗСУ

Російські війська продовжують зосереджувати «основні зусилля» на п’яти напрямках, повідомляє у зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«Противник, попри значні втрати, поки що не відмовляється від намірів вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Суттєво продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Активно діє ворожа авіація», – йдеться у повідомленні.

За даними Генштабу, залишається високою загроза подальших російських авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Читайте також: Харків, Слов'янськ, Краматорськ? Яка мета російського наступу на Луганщині

На Куп’янському та Лиманському напрямках противник обстріляв з танків, мінометів та артилерії понад 15 населених пунктів, а також завдав авіаударів в районах Берестового, Житлівки та Верхньокам’янського, додають у штабі.

Як повідомляють українські військові, на Бахмутському напрямку мінометних та артилерійських обстрілів противника зазнали понад 20 населених пунктів, серед них – Білогорівка, Веселе, Парасковіївка, Залізнянське, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Кліщіївка, Залізне, Нью-Йорк Донецької області, також війська РФ завдали авіаударів по районах Бахмута, Іванівського та Курдюмівки.

Сили оборони відбили атаки військ РФ поблизу понад 20 населених пунктів – Генштаб

Російські військові, намагаючись взяти під повний контроль Донецьку та Луганську області, зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках, повідомляє в ранковому зведенні 15 лютого Генеральний штаб ЗСУ.

«За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах понад 20 населених пунктів. Серед них – Гряниківка Харківської області; Невське, Кремінна, Білогорівка Луганської області; Федорівка, Бахмут, Іванівське, Водяне, Первомайське, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка, Вугледар та Пречистівка Донецької області», – ідеться в повідомленні.

Українські військові також вказують, що впродовж доби військові РФ завдали два ракетних удари по цивільній інфраструктурі на Донеччині та три авіаційних удари.

«Окрім того, зафіксовано 68 ворожих обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, по цивільних об’єктах Херсонської та Миколаївської областей», – додають у Генштабі.

Українська авіація впродовж доби завдала вісім ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки російських військ, ракетники і артилеристи уразили пункт управління, два райони зосередження живої сили, шість складів боєприпасів та дві станції радіоелектронної боротьби, вказано в повідомленні.

ISW: поступитися Бахмутом означає для України – розширення операцій РФ і оборона ЗСУ на менш сприятливій місцевості

Захід стурбований рішучістю України утримувати місто Бахмут на Донеччині, але американський Інститут дослідження війни припускає, що таке рішення ЗСУ є «стратегічно обґрунтованим», йдеться у щоденному звіті ISW.

«Рішення України захищати Бахмут, ймовірно, є стратегічно обґрунтованим зусиллям, попри втрати для України. Захист Україною Бахмута змусив Кремль використати значну частину сил ПВК «Вагнер» та залучити значні ресурси повітряно-десантих сил РФ для підтримки виснажливого просування. Українська оборона Бахмута призвела до деградації значних російських сил і, ймовірно, створить сприятливі умови для майбутнього українського контрнаступу. Якби російські війська зайняли Бахмут без значного українського опору, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, що змусило б Україну поспішно будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості», – вказують в ISW.

Американські аналітики наголошують: «Оборона Україною Бахмута та спроби створити умови для контрнаступу, ймовірно, є взаємодоповнювальними, а не взаємовиключними діями, враховуючи, що російські війська продовжили б свій наступ за Бахмутом, якби Україна поступилася містом раніше».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG