Українські військові відбили понад 30 атак російських сил на сході – Генштаб
Українські військові протягом доби відбили понад 30 атак російських сил на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках на сході України, де загарбники продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій, повідомив ввечері 1 травня Генеральний штаб Збройних сил України.
У командуванні наголосили, що в епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут і Мар’їнка.
«На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії. Тривають бої у місті Бахмут. Також противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку населеного пункту Предтечине… На Авдіївському напрямку противник вів наступальні дії в районі Первомайського Донецької області, успіху не мав. Завдав авіаційного удару по Авдіївці… На Мар’їнському напрямку противник продовжує атакувати позиції сил оборони. Тривають бої за Мар’їнку», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Тривають запеклі бойові дії на ближній дистанції» – розвідка Британії про Бахмут
У Генштабі також згадали про те, що цієї доби Росія завдала чергового масованого ракетного удару по цивільних об’єктах України.
«Загалом протягом доби противник завдав 19 ракетних ударів (нашими захисниками успішно знищено 15 ворожих крилатих ракет типу Х-101 та Х-555), завдав 13 авіаційних ударів і здійснив 13 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. На жаль, є загиблі та поранені з числа цивільного населення, серед них і діти. Зруйновано та пошкоджено житлові багатоповерхівки, приватні житлові будинки, школи, лікарні, дитячі садочки та інша цивільна інфраструктура», – йдеться в повідомленні.
Ймовірність подальших ракетних і авіаційних ударів по всій території України залишається високою, наголосили у Генштабі.
Під Бахмутом загинули двоє канадських бійців Інтернаціонального легіону
Двоє канадських бійців, 27-річний Кайл Портер і 21-річний Коул Зеленко, загинули під час бойових дій поблизу українського міста Бахмут, повідомляє канадський телеканал CBC News.
Обоє загиблих служили в Інтернаціональному легіоні, прикріпленому до 92-ї механізованої бригади.
Портер спілкувався з CBC News за кілька днів до своєї смерті. «Перший раз це була м’ясорубка, і я не очікую, що цього разу буде краще», – так написав він про свій досвід біля Бахмута.
Їхній командир, боєць Іноземного легіону з позивним «Дантист», розповів, що 26 квітня близько 18:00 двоє канадців перебували в складі підрозділу, який мав завдання утримувати важливий шлях постачання до Бахмута. Командир сказав, що цей підрозділ зазнав інтенсивного артилерійського вогню з боку російських військ. За його словами, Портер, Зеленко та ще щонайменше троє українських військових шукали укриття в укріпленому бункері, але бункер зазнав прямого влучання, всі загинули.
Читайте також: «Хлопці відчували, що вони не забуті, не покинуті»: пілот Мі-8 про польоти на «Азовсталь»
«Вони обоє дуже пишалися тим, що робили. Ми були як сімʼя. Я ніби втратив своїх братів», – сказав командир.
Кайл Портер і Коул Зеленко раніше служили в збройних силах Канади, але залишили свою армію перед тим, як записатися воювати в Україні.
За неофіційними підрахунками CBC News, Портер і Зеленко стали четвертим і п’ятим канадцями, які загинули у війні з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Українські військові відбили понад 36 російських атак на Донбасі – Генштаб ЗСУ
Російські війська зосереджені на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, на цих ділянках протягом минулої доби сили оборони України відбили понад 36 атак, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка – українські захисники тримають оборону.
За даними штабу, на Куп’янському напрямку артилерійських та мінометних обстрілів противника зазнали Кам’янка, Красне Перше, Новомлинськ, Дворічна, Лиман Перший, Кислівка, Берестове та Новоселівське, на Лиманському напрямку – Невське, Діброва, Білогорівка, Колодязі, Торське, Верхньокам’янське, Cпірне і Роздолівка.
Читайте також: «Хлопці відчували, що вони не забуті, не покинуті»: пілот Мі-8 про польоти на «Азовсталь»
На Бахмутському напрямку, як повідомляють у Генштабі, тривають бої у місті Бахмут, також минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку населених пунктів Богданівка, Іванівське та Олександро-Шультине.
На Авдіївському напрямку війська РФ вели безуспішні наступальні дії в районі населених пунктів Авдіївка та Первомайське, а на Запорізькому та Херсонському напрямках обороняються, додають у штабі.
Після контратаки у Бахмуті російські сили залишили «деякі позиції» – Сирський
Командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський заявляє, що на окремих ділянках Бахмута після української контратаки російські сили залишили «деякі позиції».
«На Бахмутському напрямку продовжуються інтенсивні бойові дії. Ворог провів численні атаки, намагаючись прорвати оборону наших позицій на декількох напрямках. Ситуація доволі складна. Разом з тим, на окремих ділянках міста ворог був контратакований нашими підрозділами та залишив деякі позиції», – повідомив Сирський, якого цитує у телеграмі Military Media Center.
За його словами, щоб просунутись вперед, війська РФ докладають максимум зусиль та не рахуються ні з чим, але взяти Бахмут під контроль противнику не вдається.
Він також додав, що на Лиманському напрямку українські захисники протягом кількох останніх днів відбили численні російські штурми, спроби противника захопити позиції ЗСУ були безуспішними.
Маляр щодо ситуації в Бахмуті: «армія РФ подекуди мала успіх, але взяти місто не вдається»
Російські військові продовжують атакувати на Бахмутському напрямку, а в самому місті наразі тривають запеклі бої, повідомила заступниця міністра оборони Ганни Маляр.
Однак, за її словами, армії РФ не вдається взяти місто під контроль попри те, що вона «кинула у бій всі свої ресурси та подекуди мала успіх».
«Наші бійці відбивають численні атаки та на певних ділянках контратакують. Оборона Бахмута з покладеними на неї військовими задачами справляється», – заявила вона.
Генштаб ЗСУ: російські військові наступають на трьох напрямках, відбито понад 20 атак
Російські військові продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 30 квітня.
За словами українських військових, протягом доби було відбито понад 20 атак армії РФ, а в епіцентрі бойових дій залишаються міста Бахмут та Мар’їнка.
«Сьогодні противник завдав два ракетних удари по містах Краматорськ та Костянтинівка. Також, протягом доби, завдав 15 авіаційних ударів та здійснив близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах», – йдеться в повідомленні.
У Генштабі зазначили, що впродовж доби авіація Сил оборони завдала три удари по районах зосередження особового складу армії РФ.
«Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили чотири райони зосередження озброєння та військової техніки, а також живої сили, склад боєприпасів, два райони зосередження ворожої артилерії та логістичний центр окупантів», – уточнили військові.
В ISW пояснили, що можуть означати погрози Пригожина вивести найманців «Вагнера» з Бахмута
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що погрози Євгена Пригожина, засновника російського угруповання «Вагнер», вивести своїх найманців із охопленого тяжкими боями Бахмута на Донеччині, можуть свідчити про його побоювання, що російські позиції біля Бахмута вразливі для контратак українських сил.
29 квітня в інтерв’ю пов’язаному з Кремлем військовому блогеру Пригожин заявив про проблеми з постачанням боєприпасів і, що найманці ПВК «Вагнер» продовжуватимуть воювати в Бахмуті, але їм потрібно буде «організовано відійти або залишитися і померти», якщо ситуація не покращиться.
Читайте також: «Ми боремося з Росією третину свого життя». Три історії українського спротиву в Донецьку і Луганську
В ISW зауважили, що Пригожин в розмові згадав заступника командувача російськими військами в Україні Сергія Суровікіна, заявивши, що вони разом розробляли план про припинення просування українських сил у Бахмуті.
«Згадка Пригожина про Суровікіна, ймовірно, є спробою публічно об’єднатися з Суровікіним у той час, як зменшується прихильність президента Росії Володимира Путіна до начальника Генштабу Валерія Герасимова», – йдеться в повідомленні.
«Пригожин також продовжив спроби переконати Кремль перейти до оборони на сході України. Пригожин стверджує, що український контрнаступ може відбутися до 15 травня, але російські військові не поспішають готуватися до відбиття атак. Погроза Пригожина відійти з Бахмута також може свідчити про те, що він побоюється, що російські позиції в Бахмуті вразливі для контратак», – підсумували аналітики.
Найманці «Вагнера» з літа минулого року намагаються захопити Бахмут у Донецькій області, зазнавши за цей час тисячних втрат. Українські війська продовжують утримувати частину міста, чинячи запеклий опір.
Читайте також: Битва за Донбас: головне 28 квітня (оновлюється)
61-річний Пригожин звинуватив Міністерство оборони Росії в тому, що він не зміг взяти Бахмут, стверджуючи, що його сили були недостатньо забезпечені боєприпасами. Українські офіційні особи та військові експерти заявили, що сили «Вагнера» атакували Бахмут великими людськими хвилями, часто майже без підтримки з повітря і механізованої наземної підтримки, що призвело до масової загибелі найманців.
Сили ПВК «Вагнер» за підтримки регулярних російських військ змогли захопити більше території в Бахмуті та його околицях після початку чергового наступу в січні. «Вагнер» і російські війська зараз контролюють більшу частину міста.
Однак темпи наступу Росії скорочуються, і очікується, що незабаром Україна почне свій контрнаступ, щоб повернути території, захоплені Москвою.
Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку – Генштаб ЗСУ
Українські військові відбили понад 40 атак російської армії та збили розвідувальний безпілотник типу «Орлан-10», йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 29 квітня.
Військові уточнили, що протягом доби армія РФ завдала одного ракетного, 29 авіаційних ударів та здійснив близько 12 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях ЗСУ та населених пунктах.
«Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – відбито понад 40 атак противника. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку, наші воїни мужньо тримають оборону», – кажуть у Генштабі.
Читайте також: «Лише демонтаж»: лідер Ічкерії Ахмед Закаєв про крах «імперії зла» та долю ядерної зброї РФ
Крім того, військові розповідають, що з 26 квітня «окупанти збільшили кількість патрулів, на дорогах місцевого значення підсилили пости поліції співробітниками ФСБ РФ, які здійснюють вибіркові перевірки цивільного населення, зокрема перевіряють мобільні телефони та наявність російського паспорта».
Впродовж доби, за інформацією Генштабу, було уражено «район зосередження живої сили противника, два склади пально-мастильних матеріалів, два засоби протиповітряної оборони, один артилерійський підрозділ та ще одну важливу ціль противника».
У Бахмуті відбито дві спроби штурму армії РФ – прикордонники
У Бахмуті військовослужбовці одного із прикордонних підрозділів відбили дві спроби штурму російських військових, повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України (ДПСУ).
«У Бахмуті військовослужбовці одного з прикордонних підрозділів стримали дві спроби прориву штурмових груп загарбників через рубіж оборони. Артилерії та піхоті штурмовиків бійці ДПСУ відповіли зосередженим вогнем. Стрілецькі сутички відбувались на надкоротких дистанціях», – зазначає пресслужба.
За словами прикордонників, вони використовували стрілецьку зброю та ручні гранати, втрати російської армії наразі ще уточнюються.
Сили РФ здійснили понад 40 атак за добу на Донбасі – Генштаб
Російські сили продовжують наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ ввечері 28 квітня.
«Протягом доби (противник) здійснив понад 40 атак на зазначених ділянках фронту. В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка, наші воїни мужньо тримають оборону», – ідеться у зведенні.
За повідомленням, крім ракетних атак, жертвами яких стали щонайменше 23 цивільних, російські війська завдали 28 авіаційних ударів та здійснили 11 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Також, як інформують у Генштабі, авіація Сил оборони за добу завдала чотири удари по районах зосередження особового складу і військової техніки російських сил, а підрозділи ракетних військ і артилерії вразили три пункти управління, склад боєприпасів та чотири райони зосередження живої сили противника.
ISW припускає «зростання конкуренції» між російськими найманцями в Бахмуті
У Бахмуті триває протистояння між найманцями різних приватних військових компаній – таке припущення озвучив американський Інститут дослідження війни у звіті від 26 квітня.
Таким чином ISW прокоментував відеозвернення, яке з’явилося напередодні. У ньому, за звітом, найманці ПВК «Потік», яку пов’язують із російським «Газпромом», заявили, що представники «Газпрому» обіцяли їм контракти з Міністерством оборони, натомість змусили підписати їх із ПВК «Редут». Це ще одна компанія, підпорядкована російському Міноборони. При цьому, як стверджує один із найманців, Міноборони РФ створило ще дві компанії – «Факел» і «Полум’я».
«Конкуренція між російськими приватними військовими компаніями, ймовірно, зростає в Бахмуті», – припускають дослідники.
Читайте також: Що відбувається в Бахмуті? «Сили оборони України не просто стабілізували ситуацію» – командир роти «Ахіллес»
ISW нагадує свої попередні оцінки, за якими спонсор «Вагнера» Євген Пригожин, ймовірно, вбачає в інших ПВК конкурентів.
«Схоже, що збільшення поширеності інших ПВК навколо Бахмута може спричинити значне тертя», – додає Інститут.
Раніше Пригожин розкритикував підрозділи «Потік» і «Олександр Невський», заявивши, що вони мали б прикривати фланги «Вагнера», але їм бракує забезпечення та озброєння.
ЗСУ за добу завдали 11 авіаударів по місцях зосередження військ Росії і знищили 6 дронів – Генштаб
Російські війська протягом попередньої доби завдали сімох ракетних та 39 авіаційних ударів по позиціях українських військ і населених пунктах, а також здійснили 61 обстріл з реактивних систем залпового вогню.
«Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Підрозділами сил оборони України протягом минулої доби було відбито 54 атаки противника на зазначених ділянках фронту. Найзапекліші бої надалі тривають за Бахмут та Мар’їнку», – повідомляє командування.
На північних напрямках ситуація не змінювалася. На Куп’янському напрямку російські війська продовжують фортифікаційне обладнання позицій на окремих ділянках. На Лиманському наступальних дій не фіксували, водночас населені пункти тут зазнавали обстрілів.
Читайте також: «Ніхто не збирається відходити»: боєць 93-ї бригади «Холодний Яр» Андрій Бабичев про битву за Бахмут
Тривають важкі бої за Бахмут, російські війська безуспішно намагалися наступати на Оріхово-Василівку та Іванівське.
«На Авдіївському напрямку ворог вів наступальні дії в районах Авдіївки, Сєверного та Первомайського Донецької області, успіху не мав… На Мар’їнському напрямку, протягом минулої доби, нашими захисниками були відбиті атаки противника в районі населеного пункту Мар’їнка», – йдеться в зведенні.
На півдні російська армія перебуває в обороні, обстрілів зазнали понад 30 населених пунктів, додає штаб.
«Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала 11 ударів по районах зосередження окупантів. Також, знищено шість ворожих безпілотних літальних апаратів. А підрозділи ракетних військ і артилерії уразили два засоби протиповітряної оборони та ще два важливих військових об’єкта противника», – звітує командування.
За Бахмут і Марʼїнку тривають найзапекліші бої – Генштаб
Українські військові впродовж доби відбили 43 атаки сил РФ на трьох напрямках – Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 26 квітня. Найзапекліші бої тривають за Бахмут і Марʼїнку, вказано в повідомленні.
«Упродовж доби противник завдав 3 ракетних, 31 авіаційного удару та здійснив близько 26 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Є поранені серед мирного населення, зруйновано та пошкоджено приватні житлові будинки та іншу цивільну інфраструктуру», – інформують у Генштабі.
Також у повідомленні вказано, що авіація Сил оборони за добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки російських сил, був збитий розвідувальний БпЛА типу Supercam.
«Тривають запеклі бойові дії на ближній дистанції» – розвідка Британії про Бахмут
У західних районах Бахмута в Донецькій області тривають запеклі бойові дії на ближній дистанції, заявила 26 квітня британська розвідка, аналізуючи події довкола міста, важкі бої за яке між українськими військовими і російськими силами тривають кілька місяців.
«Ключовою подією за останній тиждень стали бої на околицях міста, особливо біля села Хромове в той час, як Україна прагне зберегти контроль над своїм маршрутом постачання 0506. Інші варіанти поповнення запасів, ймовірно, ускладнені через багно на ґрунтових шляхах», – йдеться в повідомленні, яке в твіттері цитує Міністерство оборони Великої Британії.
У розвідці зауважили, що в той час, як місто зазнає ударів вже понад 11 місяців, українська оборона Бахмута «тепер інтегрована як один з елементів набагато глибшої оборонної зони, яка включає місто Часів Яр на заході».