Падіння режиму Башара Асада в Сирії показало, що «позиція Росії та Ірану ослаблена, вони не могли допомогти своєму союзнику», заявив в інтерв’ю CNN заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер.
Файнер зазначив, що як Москва, так і Іран були «зненацька застигнуті» подіями в Сирії, і «це не просто помилка або випадковість».
«Режим Асада фактично став спільним російсько-іранським проєктом у Сирії, і обидва ці партнери по спільному проєкту більше не могли надавати підтримку, яка була необхідна режиму, щоб вижити, і це велика частина того, чому він більше не при владі», – додав він.
Заступник радника з національної безпеки США звернув увагу, що «це вже не перша втрата для Ірану на Близькому Сході за цей рік». До цього «сильно ослабли» «Хамас» (угруповання, визнане США та ЄС терористичним) та «Хезболла» (рух, визнаний у США терористичним), а іранські спроби завдати ударів по Ізраїлю «не були успішними».
«Це не момент сили для Ірану, і якими є наслідки цього, я дозволю іншим розмірковувати, але це, відверто кажучи, результат роботи Сполучених Штатів і наших партнерів протягом останнього року, яка привела нас до цього моменту», – уточнив він.
Також Файнер підкреслив, що «війна в Україні показала, яким безпековим партнером може бути Росія для інших країн».
8 грудня обраний президент США Дональд Трамп сказав, що Росія та Іран не змогли підтримати сирійського диктатора Асада, тому що вони зараз «в ослабленому стані, один через Україну та погану економіку, інший через Ізраїль та його бойові успіхи».
Усунутий сирійський диктатор Башар Асад і його сім’я втекли з країни 8 грудня і перебувають у Москві, де отримали притулок, як заявили в Кремлі.
Представники влади Росії, давнього союзника Асада, заявили, що він «вирішив піти у відставку» після «переговорів» із «низкою учасників збройного конфлікту» і залишив посаду, «даючи вказівки щодо мирної передачі влади». «Росія не брала участі в цих переговорах», – заявили в російському Міністерстві закордонних справ.
Форум