Російські військові літаки приєдналися до сирійських ВПС для бомбардування позицій повстанців у північно-західному місті Алеппо у Сирії, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два сирійських військових джерела.
Повідомлення про атаки 30 листопада надійшли наступного дня після того, як ісламісти та їхні союзники, підтримувані Туреччиною, прорвалися до сирійського Алеппо.
Раніше сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо, але не було жодних підтверджень повітряних атак або участі російських військових літаків.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 29 листопада, що Росія розцінює дії повстанців як порушення суверенітету Сирії.
«Ми виступаємо за те, щоб сирійська влада якнайшвидше навела порядок і відновила конституційний лад», – сказав він.
Джерела повідомили Reuters, що Кремль пообіцяв Сирії додаткову військову допомогу, яка, як очікується, прибуде протягом двох-трьох днів.
Сирійська обсерваторія заявила, що щонайменше 16 цивільних осіб загинули 30 листопада в результаті авіаудару, ймовірно, здійсненого російськими військовими літаками, по Алеппо. У повідомленні йдеться, що атака «була спрямована на цивільні транспортні засоби» на перехресті, в результаті чого ще 20 осіб зазнали поранення.
Цей інцидент збільшив загальну кількість загиблих у місті за останні чотири дні до 327 осіб.
Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що бойовики, очолювані ісламістським екстремістським рухом «Хаят Тахрір аш-Шам» (HTS), взяли під контроль «половину міста Алеппо», змусивши урядові війська відступити.
У минулому ХТШ мав звʼязки з екстремістськими угрупованнями «Аль-Каїда» та «Ісламська держава» (ІД), хоча, за повідомленнями, багато його лідерів відкололися від цих організацій. Раніше вона була відома як «Джабхат ан-Нусра» і «Фронт ан-Нусра», який був філією «Аль-Каїди» в Сирії і був визнаний терористичною організацією ООН і США.
Наступ повстанців розпочався 27 листопада.
У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту у Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.
Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.
Форум