Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і європейські законодавці обмінялися критичними заявами в Європейському парламенті на засіданні 9 жовтня. Орбан закликав до змін у Євросоюзі, тоді як євродепутати дорікали Будапешту за його дружню до Росії позицію та відступ від демократії, повідомляє угорська служба Радіо Свобода.
Орбан у своїй промові, яку часом переривали крики та спів європейських парламентарів, закликав до жорсткої лінії щодо «міграційної кризи», стверджуючи, що «Європейський Союз має змінитися».
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вийшла на трибуну слідом за Орбаном і звинуватила його уряд у тому, що він «просто перекинув проблеми через паркан сусіда», маючи на увазі дострокове звільнення Будапештом понад 1000 засуджених за контрабанду людей і торгівців людьми.
Читайте також: Угорщина блокує надання 35 млрд євро Україні від ЄС до виборів у Штатах
Вона також розкритикувала політику Угорщини щодо видачі віз російським громадянам без більш ретельної перевірки біографії порівняно з іншими громадянами. Голова Єврокомісії дорікнула Орбану в тому, що він перешкоджає надходженню допомоги Україні для боротьби з російським вторгненням.
«Є лише один шлях для досягнення справедливого миру для України та Європи – ми повинні продовжувати посилювати спротив України політичною, фінансовою та військовою підтримкою», – сказала фон дер Ляєн.
Лідерка об’єднаних «Зелених» і «Європейського вільного альянсу» Террі Райнтке була більш відвертою у своєму посланні до Орбана.
«Вам тут не раді», – сказала вона йому.
Прем’єр Угорщини був у Страсбурзі, щоб відзначити шестимісячне перебування своєї країни на посту голови ЄС.
Напередодні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, якого Захід критикує за його часто дружню до Росії позицію, заявив, що Україна не може виграти у війні з РФ, і знову наполягав на переговорах.
Популістський уряд Орбана підтримує зв’язки з Москвою, попри повномасштабне вторгнення Росії до України в лютому 2022 року. Орбан виступає проти допомоги Києву, а також роздратував ЄС своїм все більш авторитарним правлінням і зв’язками з Китаєм.
Форум