Сполучені Штати Америки 10 вересня запровадили нові санкції проти Ірану у відповідь на військову підтримку, яку Тегеран надає Росії, включно зі ймовірною нещодавньою поставкою балістичних ракет для використання у війні проти України.
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 10 фізичних осіб і шести юридичних осіб, що базуються в Ірані й Росії. У санкційному списку також – чотири судна, які, за словами Міністерства фінансів, дозволяють Ірану поставляти компоненти зброї і системи озброєнь до Росії. Сполучені Штати заявили, що до переданої зброї входять безпілотники і балістичні ракети малої дальності.
«Наприкінці 2023 року Іран і Росія підписали контракт на постачання сотень ракет. Влітку 2024 року російський військовий персонал навчався використовувати іранські ракети», – йдеться в заяві Міністерства фінансів. У відомстві додали, що Росія отримала першу партію ракет з Ірану раніше цього місяця.
У заяві Міністерства фінансів США йдеться про те, що Iran Air — головна авіакомпанія країни — була однією з організацій, на яку поширюються санкції. В американському відомстві зазначили, що його дії проти авіакомпанії й інших організацій, фізичних осіб і суден були «одночасними» з діями, оголошеними міжнародними партнерами.
Оголошення про санкції з’явилося після того, як Сполучені Штати і ключові європейські союзники звинуватили Іран у небезпечній ескалації, яка загрожує європейській безпеці, через поставку балістичних ракет малої дальності Росії.
Раніше схожі санкції оголосила Велика Британія.
Сьогодні про те, що Росія вже отримала балістичні ракети від Ірану, повідомив державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен. Західні розвідки повідомляють, що Москва отримала близько 200 ракет для тактичних ракетних комплексів «Фатех-360», кількість пускових установок не уточнюється.
Іран є одним із ключових військових спонсорів Росії й передав їй раніше безпілотники для використання у війні в Україні.
Іранська влада, як і у випадку з дронами, заперечує надання ракет Москві для війни в Україні.
Форум