Доступність посилання

ТОП новини

«Народ зберігся і житиме вільно» – Зеленський у День памʼяті жертв геноциду кримських татар


Президент України Володимир Зеленський на саміті «Кримської платформи», Київ, серпень 2022 року
Президент України Володимир Зеленський на саміті «Кримської платформи», Київ, серпень 2022 року

Кримськотатарський народ «зберігся і житиме вільно», попри намагання позбавити його батьківщини і знищити, заявив президент України Володимир Зеленський 18 травня, у День памʼяті жертв геноциду корінного народу Криму.

«79 років тому в цей день радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Народу, який хотіли стерти, позбавити дому, позбавити права на життя», – вказує глава української держави.

Зеленський повʼязав меморіальний день із Днем вишиванки, який цього року відзначається також 18 травня (в третій четвер місяця).

«Сьогодні на мені особлива вишиванка – з орнаментами, які символізують єдність українського і кримськотатарського народів. Символи нашої сили і нашого прагнення жити у своєму домі», – наголосив президент.

Верховна Рада у своєму зверненні з нагоди памʼятної дати вказала, що після окупації півострова в 2014 році Росія «вдалася до старих методів, розпочала системні репресії, «вибіркове правосуддя» кримськотатарського народу».

«І, знову-таки, мета не змінилася — знищити корінний народ України… Лише перемога над абсолютним злом здатна поставити крапку в історії злочинів», – вказано у зверненні.

18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію всього кримськотатарського народу до Центральної Азії з Криму. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було силоміць вивезено близько 200 тисяч людей.

Щороку в Криму з нагоди роковин Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу відбувалися масові заходи, зокрема, жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після окупації півострова Росією проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

XS
SM
MD
LG