Іще пара матеріалів на теми навколо COVID-19: групи ризику і очікуване безробіття
У Росії рахують смертність від COVID-19 не за рекомендаціями ВООЗ
У Росії Московський департамент охорони здоров’я опублікував заяву, в якій пояснює, як враховуються померлі від коронавірусної інфекції. Цією заявою, як пише російська служба Радіо Свобода, відомство фактично визнало, що не дотримується рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про спосіб обліку смертей від COVID-19. Із заяви випливає, що якби підрахунок вівся згідно з цими рекомендаціями, число померлих від цієї хвороби в Москві було б вищим.
Департамент визнав, що не включає в статистику людей із діагнозом COVID-19 або підозрою, коли смерть фактично настала в результаті «альтернативних причин».
Раніше зі схожими роз’ясненнями виступили віцепрем’єр Росії Тетяна Голікова і російське МОЗ. Вони прокоментували статтю газети Financial Times, в якій висловлюється припущення, що справжнє число смертей від коронавірусної інфекції в Росії може бути на 70% вищим за офіційну статистику.
У своєму коментарі Голікова заявила, що в Росії не маніпулюють статистикою смертності, і летальність від нового захворювання в Росії справді в 7,6 раза нижча, ніж у середньому по світі.
Рекомендації ВООЗ про кодування причин смерті на тлі коронавірусної пандемії були ухвалені 16 квітня. Вони пропонують кодувати COVID-19 як основну причину смерті в більшості випадків, коли померлий від будь-яких причин пацієнт був інфікований.
За офіційними даними, станом на ранок 13 травня в Росії коронавірус був виявлений більш ніж у 242 тисяч людей – це другий після США показник у світі. Померли ж від COVID-19 у Росії, згідно з офіційною статистикою, 2212 осіб, тобто летальність на даний момент нижча за 1 відсоток. Цей показник у багато разів нижчий, ніж в інших країнах зі схожим числом заражень, таких, як Італія, Іспанія, Велика Британія і навіть Німеччина.
Плани в Європі на вихід із карантину:
Православ’я, таке православ’я – особливо в версії Сербської православної церкви, вірної союзниці Росії й РПЦ на Балканах
Віруючих причащали однією ложечкою у Чорногорії, де послабили карантинні заходи
Але це їм так не минулося:
У Чорногорії поліція затримала 9 священнослужителів Сербської православної церкви
«Я ж живу від ринку. А ринок скорочується». Так каже про карантинні реалії Донбасу Володимир Сергієнко, керівник одного з підприємств Краматорська.
Чим займалися протягом минулого тижня антизахідні ЗМІ:
- Коронавірусна пандемія – це брехня, що її вигадав Захід, аби заробити на продажу вакцин;
- Коронавірус доводить неефективність ліберальної демократії
та інше
Мільйон дітей може померти через непрямий вплив COVID-19 – дослідження
За найгірших сценаріїв понад 1,1 мільйона дітей у віці до п’яти років і 56 700 матерів можуть померти в наступні пів року через непрямий вплив коронавірусної хвороби COVID-19, мовиться дослідженні, оприлюдненому на сторінках медичного журналу The Lancet.
Водночас за найменш суворими оцінками коронавірус опосередковано спричинить смерть 253 500 дітей і 12 200 матерів.
Прогнози можливої смертності базувалися на розрахунках зниження рівня охоплення медичними послугами і можливого збільшення кількості дітей у віці до п’яти років із недостатньою масою тіла.
Згідно зі звітом, який є в розпорядженні Радіо Свобода, ці потенційні дитячі смерті доповнять 2,5 мільйони уже наявних дитячих смертей, які фіксують кожні шість місяців у 118 країнах із низьким і середнім рівнем доходів. Таким чином, коронавірус ставить під загрозу досягнутий за останнє десятиліття прогрес у боротьбі з дитячою смертністю.
Як мовиться в дослідженні, у країнах із уже слабкою медичною системою COVID-19 спричиняє додаткове напруження: кількість візитів до медичних центрів знижується через викликані коронавірусом обмеження і страх заразитися.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) привертає увагу до ще однієї проблеми: близько 370 мільйонів дітей у 134 країнах до карантину покладалися на харчування у своїх школах. Через карантин вони мають шукати інші джерела їжі.
Ура! (ну, майже)
Кабінет міністрів України вніс зміни до своєї постанови № 211 і частково зняв попередні обмеження. Але ці зміни будуть оприлюднені після технічних доопрацювань і набудуть чинності з дня публікації.
«Шукаючи баланс між утомою людей від карантину і недопущенням спалаху хвороби, ми вирішили пом’якшити обмеження щодо перебування людей на свіжому повітрі. Прогулюватися парками можна буде компанією до 8 людей, а сидіти за столом на літніх майданчиках можна буде вчотирьох», – прокоментував рішення прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Як інформує Урядовий портал, зміни будуть оприлюднені після технічних доопрацювань та набудуть чинності з дня публікації.
За час карантину майже 200 тисяч людей стали безробітними – Шмигаль
Криза, пов’язана з поширенням коронавірусної інфекції, негативно вплинула на ринок праці, визнав під час засідання уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Тільки з початку дії карантину майже 200 тисяч осіб отримали статус безробітного. Тому наша мета – не тільки збереження наявних робочих місць завдяки програмам підтримки бізнесу, а й створення нових», – сказав Шмигаль.
За його словами, у сфері будівництва і дорожньої інфраструктури пропонується створення 154 тисяч робочих місць, 150 тисяч – у сфері благоустрою, 85 тисяч місць – у сільському господарстві.
На кінець 2020 року рівень безробіття в Україні перевищуватиме 9%, що вище за показник минулого року, заявив на засіданні уряду міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
За словами Петрашка, на кінець 2020 року рівень безробіття в Україні складе 9,4% (показник безробіття за 2019 рік склав 8,2%).
Росія призупиняє використання апаратів ШВЛ після пожеж, такі ж пристрої Москва відправила у США
«Росздоровнагляд» призупинив використання апаратів штучної вентиляції легень «Авента-М», вироблених з 1 квітня 2020 року, які, ймовірно, стали причиною пожеж в двох російських лікарнях і призвели до загибелі шести людей.
«Апарати ШВЛ «Авента-М» використовувалися для надання медичної допомоги пацієнтам в міській клінічній лікарні імені Спасокукоцького в Москві і лікарні Святого Георгія в Санкт-Петербурзі, де сталися пожежі 9 і 12 травня», – йдеться в повідомленні на сайті російського відомства.
Раніше у Федеральному агентстві з надзвичайних ситуацій США заявили, що апарати такої ж моделі були відправлені Росією у США для лікування пацієнтів з COVID-19. Американські посадовці запевнили, що ці пристрої медики у США не брали до використання, їх навіть не доправили до лікарень і зараз повертають федеральному уряду «з міркувань безпеки».
За відповідний проєкт постанови на засіданні 13 травня проголосував 251 народний депутат.
Згідно з календарним планом, парламент 19-22 травня працює в режимі засідань, 18 травня заплановане проведення погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту.
Від середини березня, у період карантину, оголошеного в Україні через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, парламент працював у режимі комітетів і скасував чергові засідання. Водночас відбулася низка позачергових засідань, зокрема, і 13 травня.
У Запорізькій області зупиняють роботу карантинні КПП
У Запорізькій області припиняють роботу всі карантинні КПП, крім Енергодарського, повідомляє 13 травня Запорізька обласна держадміністрація.
«Запровадження послаблень на рівні держави, позитивна динаміка серед одужуючих і незначна кількість нових пацієнтів із коронавірусом у Запорізькій області дозволяє нам говорити і про послаблення саме тих карантинних заходів, які були запроваджені саме на нашій території. Серед них – діяльність санітарних контрольно-пропускних пунктів», – заявив перший заступник голови ОДА Іван Федоров, який провів позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак повідомив, що станом на вечір 12 травня не було зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19 у регіоні.
Зокрема, члени комісії підтримали рішення про закриття семи КПП у Запоріжжі, п'яти – у Мелітополі й трьох – у Бердянську. Робота санітарного КПП на в’їзді в Енергодар продовжується.
Чому COVID-19 убиває одних, але непомітний для інших хворих, досліджують британські вчені
Британські науковці досліджують гени людей, заражених новим коронавірусом, намагаючись з’ясувати, чому для деяких пацієнтів COVID-19 є тяжкою і деколи смертельною загрозою, а в інших інфекція минає непомітно.
«Ми сподіваємося, що пояснення будуть у генах… Я готовий закласти свій дім, щоб побитися у заклад на те, що ризик окремих людей залежить від генів», – сказав агентству Reuters фахівець із інтенсивної терапії Кеннет Бейлі, який очолює дослідження в Единбурзькому університеті.
Кеннет Бейлі стверджує, що «шанси померти від інфекції дуже залежать від генів, і ця залежність набагато більша, ніж у випадках серцевих захворювань чи раку».
Фахівці вказують на важку роботу попереду, бо людина має близько 3 мільярдів пар генів, а варіантів розбіжностей між двома особами може буде від 4 до 5 мільйонів.
МОЗ перевіряє інформацію про «забраковані» українські тести на коронавірус
Міністерство охорони здоров’я України перевіряє інформацію про «забраковані» тести на коронавірус українського виробництва, повідомила пресслужба відомства у коментарі Радіо Свобода.
«Інформацію у ЗМІ бачили. Її перевіряємо», – розповіли в МОЗ.
У відомстві припустили, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментує інформацію під час свого щоденного брифінгу 14 травня.
Увечері 12 травня видання LB.ua повідомило, Центр громадського здоров’я «забраковував» тест-системи виробництва компанії «Укргентех». Згідно з оприлюдненим листом Центру громадського здоров'я, тест-система «визнається не верифікованою». Чутливість і специфічність тест-системи не відповідають значенням, які заявлені виробником.
Степанов пояснив, чому в Україні знижується кількість нових випадків COVID-19
Зниження кількості нових випадків COVID-19 пояснюється «двома складовими», заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу.
«У нас є дві складові цього процесу. По-перше, зазвичай українці під час свят або вихідних менше звертаються до лікаря. Хоча я закликаю: якщо ви бачите перші симптоми коронавірусної хвороби, не чекайте робочого дня, відразу звертайтеся до лікаря. Ми працюємо «24/7», це дуже важливо. З іншого боку, дійсно, збільшуючи кількість тестувань, ми не переходили ще планку в більш ніж 600 хворих на добу», – сказав Степанов.
Він додав, що уряд збільшив кількість тестувань на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції практично до восьми тисяч.
«Тобто ми перебуваємо в такому коридорі від 400 до 600 хворих на добу вже більш ніж три тижні. Також у нас є така хороша статистика щодо хворих на пневмонію. Ви знаєте, що ми тестуємо всіх без винятку хворих на пневмонію незалежно від симптоматики. Якщо раніше ми тестували близько 800-900 людей на добу, які хворіли на пневмонію в цілому по України, то сьогодні ця кількість не перевищує 250-300 людей на добу», – заявив міністр.
Степанов підсумував, що запроваджені карантинні заходи «дають свій ефект».
Число випадків зараження коронавірусом у Росії досягло 240 тисяч
Повідомляє оперативний штаб по боротьбі з розповсюдженням коронавірусної інфекції.
За добу виявлено трохи більше ніж 10 тисяч нових інфікованих.
4491 людина одужала. Близько половини заражених і тих, хто видужав, припадають на Москву – 5392 і 1820 випадків відповідно.
Від початку спалаху 48 003 людини одужали, 2212 померли. 96 із них – за минулу добу.
Напередодні Росія вийшла на друге місце в світі після США за кількістю підтверджених випадків зараження коронавірусом. Однак за кількістю випадків на мільйон жителів країна перебуває нижче за цим показником, ніж 42 країни в світі.